“Zamelsons” paplašinās produkcijas klāstu

Uzņēmuma “Zamelsons” pamatprodukcija ir mazsālīta laša un foreļu fileja vakuumā, kā arī mazsālīta siļķu fileja.  Šogad plānots uzsākt zivju kulinārijas produktu ražošanu, kas būtiski paplašinās saražotās produkcijas klāstu.

SIA “Zamelsons” dibināta 1997. gada 19. maijā un savu darbību veic Smārdes pagastā, Engures novadā. Uzņēmuma īpašnieki un vadītāji ir Jeļena un Dzintars Zariņi. Galvenais nodarbošanās veids ir zivju produktu ražošana un realizācija.

Uzņēmums savu darbību sāka salīdzinoši nelielās īrētās telpās, bet 2004. gadā par SAPARD līdzekļiem tika uzbūvēta jauna ražošanas ēka. Iekārtas tika iegādātas ar Eiropas struktūrfondu līdzekļu palīdzību. Kopumā uzņēmums ir realizējis piecus ES finansējuma piesaistes projektus, kā rezultātā ir iegādātas dažādas ražošanas iekārtas. Ieviesta pārtikas nekaitīguma nodrošināšanas sistēma HACCP.
Šobrīd uzņēmumā nodarbināti deviņi cilvēki. Abiem uzņēmuma īpašniekiem ir augstākā un vidējā speciālā izglītība (zivju produktu tehnologs), kas palīdz uzņēmumam veiksmīgi izstrādāt produkcijas receptūras, un tas nodrošina produkta izcilu kvalitāti un nemainīgi labas garšas īpašības. Darbinieku kadru mainība ir ļoti neliela, kas nodrošina augstu darba ražīgumu un lojalitāti uzņēmuma darbībai.

Uzņēmums savu saražoto produkciju realizē tikai Latvijā, lielākajās tirdzniecības ķēdēs, t. i., “Maxima”, “Rimi”, “Prisma”, “Mego”, “Top!” u. c.

Šobrīd uzņēmums strādā ar peļņu, un Krievijas embargo tā darbību nav ietekmējis. SIA “Zamelsons” īpašniekiem ir arī tālejošāki mērķi uzņēmuma paplašināšanai. Plānots šogad uzsākt zivju kulinārijas produktu ražošanu, kas būtiski paplašinās saražotās produkcijas klāstu. Lai realizētu šo ieceri, uzņēmums jau ir piesaistījis ES finansējumu ražošanas iekārtu iegādei, tāpat būs nepieciešami arī jauni darbinieki.

Tā kā jau šobrīd tirgū piedāvātie produkti izceļas ar ļoti labu kvalitāti un izcilām garšas īpašībām, nav šaubu, ka arī jaunie produkcijas veidi patīkami pārsteigs pircējus.

Inga Reiniņa,

Engures novada zivju lauku attīstības konsultante 

Pievienot komentāru