Pāvilostas jaunieši apgūst zvejniecības tradīcijas un biznesa pamatus

Piekrastes zvejniecības tradīciju saglabāšanai un zivsaimniecības nozares uzņēmējdarbības veicināšanai Pavilostā šonedēļ notiek jauniešu apmācības, kas noslēgsies 26. aprīlī Pāvilostas vidusskolā plkst. 12.00 ar apmācību laikā sagatavoto biznesa plānu prezentācijām un diskusijām. 

Pasākumu rīko SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) Liepājas reģionālā nodaļa, Zivsaimniecības sadarbības tīkla pasākuma Atbalsts jauniešiem zvejniecības tradīciju apguves un uzņēmējdarbības veicināšanai ietvaros. Līdzīgus seminārus šogad rīko LLKC reģionālās nodaļas Salacgrīvā, Engurē un Grobiņā.

Gita Garlo, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja: „Pagājušajā gadā pasākums tika rīkots pirmo reizi, par piekrastes jauniešu uzņēmējdarbības pasākuma pilotteritoriju izvēloties Pāvilostu. Pēc apmācībām jaunieši prezentēja savus biznesa/projekta plānus un piedalījās projektu konkursā, kura rezultātā saņēma naudas balvas uzņēmējdarbības uzsākšanai piekrastes teritorijā. Pasākumā tiek aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem, kuri vēlas iepazīt un apgūt zvejniecības tradīcijas un turpmāk darboties šo tradīciju saglabāšanā vai iesaistīties zivsaimniecības nozares uzņēmējdarbībā, īstenojot savas idejas nozares attīstībai un saglabāšanai."

Jauniešiem dalība pasākumā ir bez maksas. Pasākuma ietvaros katrā no teritorijām tiek nodrošinātas sešu dienu mācības, veicinot individuālo sadarbību un dodot iespēju piedalīties konkursā, lai cīnītos par naudas balvām uzņēmējdarbības uzsākšanai. Jaunieši apgūst gan zvejniecības tradīcijas (špleisēšanu, tīklu lāpīšanu, Morzes ābeci), kā arī prasmi noformulēt un attīstīt savu ideju, uzsākt uzņēmējdarbību un apgūt ar to saistītās zināšanas.

Ieskats pagājušā gada pasākumā: http://www.youtube.com/watch?v=6x9tVAWrlGs&;feature=plcp

Sagatavoja Dace Millere, LLKC Informācijas nodaļas vecākā komunikāciju speciāliste

Pievienot komentāru