Starptautiskajā izstādē “Agro Balt” – arī Latvijas ražotāji
Latgales speķi, Kuldīgas strausu gaļas produkciju, Skrīveru mājas saldējumu, Ievas sierus, Jelgavas karameles un mājās sietus sierus nu daudz plašāk zina Ķīnā un arī virknē Eiropas valstu. LLKC aicināti, šie ražotāji maija nogalē trīs dienas ar savu produkciju un Latvijas tūrisma piedāvājumu iepazīstināja izstādes “Agro Balt” viesus Viļņā.
Izstādes centrālais tēls šogad bija Ķīna, jo lietuvieši cer uz sadarbību eksportā, piedāvājot ķīniešiem gaļas un piena produkciju. Lai arī lielākais stends izstādē bija atvēlēts tieši Ķīnai, nerimstoša apmeklētāju interese bija vērojama arī pie mūsu stenda, kas atradās tieši pie centrālās ejas un jau no ieejas bija labi pamanāms. Ja citos stendos produkti lielākoties bija izlikti tikai apskatei, retumis piedāvājot nelielas degustācijas iespējas, tad Latvijas stendā valdīja īsta gadatirgus atmosfēra – ražotāji aktīvi aicināja apmeklētājus nākt degustēt un iegādāties savu produkciju, iepazīstināja ar tūrisma iespējām Latgalē, Kurzemē, Vidzemē un Zemgalē.
Pēteris Gobzemis, z/s “Nornieki”: “Izstādi vērtēju kā vidēji izdevušos, bet par ietekmi būs iespējams runāt tikai rudens pusē, jo mans mērķis bija ne tikai pārdot produkciju, bet arī uzrunāt izstādes apmeklētājus ar piedāvājumu apceļot Latviju, konkrēti – arī manu saimniecību. Interese par lauku tūrismu bija ļoti liela, īpaši vērtīgi bija kontaktēties ar tūrisma operatoriem, kuri nodrošina ārvalstu ceļotāju grupu ceļojumus Baltijas reģionā. Cerības vieš sarunas ar Ķīnas tūrisma operatoriem Lietuvā, kuri meklē jaunus maršrutus.”
Ieva Midega, z/s “Vecsiljāņi”: “Pašas “Agrobalt” izstādes organizētājiem acīmredzot pietrūcis spēju pasākumu pienācīgi noreklamēt. Tādēļ jāatzīst, ka bijām cerējuši uz lielāku apmeklētāju skaitu. Tomēr liels paldies ZM un LLKC par uzaicinājumu piedalīties, jo mazajiem ražotājiem, tādiem kā mēs, nav pietiekami daudz līdzekļu izstāžu platības nomai un stenda iekārtošanai. Mūsu novērojumi liecina, ka Baltijas reģionā Latvijai būtu vērtīgi piedalīties gan Kauņas “Ka pasesi”, gan Tartu “Maamess” lauksaimniecības izstādēs, kas tiek plaši reklamētas un kurās ir ļoti liels apmeklētāju skaits.”
Voldemārs Sotnieks, SIA “Skrīveru mājas saldējums”: “Uzskatu, ka šādās izstādēs ir jāpiedalās katru gadu, jo ar vienu piedalīšanās reizi ir par maz, lai iegūtu nepieciešamos kontaktus produkcijas eksportam. Izstādēs jābūt vismaz piecu gadu garumā, jo tikai tā uzņēmējs var pierādīt, ka ir stabils un drošs ražotājs, spēj attīstīties un piedāvāt tirgum nemainīgi augstas kvalitātes produkciju.”
Ināra Mālkalne, z/s “Blūdži”: “Vispirms gribu uzteikt ļoti labo LLKC darbu stenda organizēšanā – viss bija, kā pienākas, stendā jutāmies labi, un bijām pienācīgi aprūpēti, lai varētu strādāt. Produkcijas tirgošana nebija mana prioritāte, tādēļ kā lielāko ieguvumu vērtēju jaunus kontaktus mūsu pašu Latvijas ražotāju starpā, jo mums, esot katram savā novadā, ir ļoti maz iespēju savstarpēji iepazīties. Ar esošo komandu, kāda bijā Viļņā, esmu ar mieru doties pārstāvēt Latviju, kur vien nepieciešams!”
Andris Mejers, “Latgolys Golds”: “Viena no lielākajām vērtībām šādā izstādē ir iespēja ne tikai pārdot produkciju, bet kontaktēties arī Latvijas ražotājiem savā starpā. Būšu ļoti priecīgs, ja LLKC atkal piedāvās piedalīties kādā starptautiskā izstādē, jo mums ir, ko piedāvāt.”
Latvijas stendu apmeklēja arī mūsu zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, ES veselības un pārtikas drošības komisārs Vītenis Andrjukaitis, Lietuvas premjers Sauļus Skvernelis un Igaunijas lauku attīstības ministrs Tarmo Tammu.
Kopumā izstādē piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieku no 24 valstīm, tostarp – Beļģijas, Indijas, Spānijas, Itālijas, Polijas, Maķedonijas, Rumānijas, Lietuvas un Ķīnas. Izstādes apmeklētāji varēja iepazīties arī ar lauksaimniecības dzīvniekiem, sākot no vistām, trušiem un pīlēm, beidzot ar kazām, aitām, govīm un zirgiem. Izstādē notika arī diskusija par to, kā mazināt izmestās pārtikas apjomus, kas ir aizvien pieaugoša problēma pasaules attīstītajās valstīs.
UZZIŅA
Latvijas dalībnieku piedāvājums “Agro Balt”:
- SIA “Skrīveru mājas saldējums” no Vidzemes ar pašražotu dabīgo saldējumu;
- biedrība “Latgolys Golds” ar dažāda veida kūpinātiem gaļas izstrādājumiem, kvasu, maizi alu, kā arī tūrisma piedāvājumu Latgalē;
- z/s “Nornieki” ar strausu produkciju – konserviem, strausu olām, strausu spalvām, sadarbības uzņēmuma “Baudi” sausajām zupā, kā arī tūrisma piedāvājumu Kurzemē;
- z/s “Vecsiljāņi” ar zīmola “Ievas siers” dažāda veida izturētajiem sieriem un tūrisma piedāvājumu Latvijas vidienē;
- z/s “Blūdži” ar dažāda veida svaigajiem sieriem un lauku maizi, kā arī tūrisma piedāvājumu Zemgalē;
- SIA “Karameļu darbnīca” ar dažāda veida saldumiem.
Ilze Rūtenberga-Bērziņa,
LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja
Foto: Iveta Tomsone
Pievienot komentāru