Žurnāla “Latvijas Lopkopis” aprīļa numurā

GalerijaPrint

Kopš 2016. gada Latvija ir pasaules bagātāko valstu klubiņā – Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā, kas pazīstama pēc tās angliskās abreviatūras OECD. Kā darbojas šī organizācija, kā tiek pārstāvētas Latvijas lauksaimniecības intereses tajā un kāds ir OECD ekonomistu skatījums uz klimata pārmaiņu mazināšanas, digitalizācijas un citiem jautājumiem, intervijā stāsta Latvijas Zemkopības ministrijas pārstāvis OECD Aivars Lapiņš.

Žurnāla aprīļa izdevumā lasiet interviju arī ar Ziedīti Bimšteini, LLKC Jēkabpils biroja vadītāju un vienu no zinošākajām lopkopības konsultantēm Latvijā. Ziedītei “paldies” par atbalstu var teikt daudzas saimniecības, tajā skaitā arī viena no Latvijā spēcīgākajām piensaimniecībām – Ivetas Tīrumnieces “Kalna Dambrāni”.

Turpat arī saimnieku pieredzes stāsts no Ugāles mežiem – Ilzes un Aivara Šefanovsku z/s “Bišudārziem”. Saimniecībā ir neliels govju ganāmpulks, kas ganās bioloģiski vērtīgās pļavās, un paši saimnieki ražo visa veida piena produktus, ko pārdod apkaimes apdzīvoto vietu tirgos un arī slavenajā Suitu tirgū Alsungā.

Piensaimniekiem noderēs LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas Anitas Siliņas raksts par to, vai teļiem izēdināt sienu. Savukārt par vides faktoriem, kas tieši un netieši ietekmē slaucamo govju veselību, uzvedību un labsajūtu, raksta LLKC Lopkopības nodaļas konsultants-eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns. Par to, kā labāk vītināt zāli skābbarībai – vālos vai izklaidus, raksta LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere.

Gaļas liellopu audzētājiem noderēs LLKC ekonomista Raivja Andersona aprēķini un to skaidrojumi par to, kāda ir teļu ieguves ietekme uz saimniecības ieņēmumiem un izmaksām. Par sabalansētas ēdināšanas nozīmi zīdītājgovju atnešanās sezonā raksta LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta. Turpat arī raksts par buļļu gatavību jaunajai pārošanās sezonai.

Daudziem, īpaši bērniem, bieži pirmais jautājumos, ieraugot aitas, ir – kāpēc tām ausīs ir auskari? Par aitu apzīmēšanas niansēm raksta Latvijs Aitu audzētāju asociācijas aitu vērtēšanas eksperte Dina Avotiņa.

Putnkopjiem un ikvienam, kam mājās ir vistas, lietderīgs būs raksts par to, kā papildināt putnu ganāmpulku pašu spēkiem. Rakstu sagatavojusi Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha sadarbībā ar Latvijas Putnkopības asociācijas vadītaju Zani Rostokinu. Turpat arī saimnieku pieredzes raksts par ventspilnieci Daci Andersoni, kura izveidojusi Latvijā pirmo mobilo putnu kautuvi.

Cūku audzētājus no aprīļa sākam iepazīstināt ar to, kāda ir proteīnu nozīme cūku ēdināšanā. Rakstu sēriju sagatavojusi Latvijas Cūku audzētāju asociācijas izpilddirektore Dzintra Lejniece sadarbībā ar LLU asociēto profesori dr. agr. Liliju Degoli.

Zirgaudzētājiem šoreiz piedāvājam žurnālistes un LLKC Apgāda redaktores Daces Milleres sagatavoto interviju ar veterinārārstu Jāni Bušeru. Turpat arī informācija par Tārgales pagasta “Demoras staļļos” atklāto jauno jāšanas manēžu.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2021_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja   

Foto galerija: 

Pievienot komentāru