Limbažos paneļdiskusija ar Valsts prezidenta Egila Levita dalību “Iedzīvotāju padomes un sabiedrības līdzdalība novada attīstībā”

Datums: 
7. Marts, 2023
Reģions: 
Vieta: 
Limbaži
Nozare: 

Latvijas Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Limbažu novada pašvaldību rīko tikšanos ar Valsts prezidenta Egila Levita dalību “Iedzīvotāju padomes un sabiedrības līdzdalība novada attīstībā” 2023. gada 7.martā plkst. 12.45–14.15 Limbažu Kultūras nama Lielajā zālē.

Valsts prezidents Egils Levits savas darba vizītes ietvaros Limbažu novadā aicina iedzīvotājus uz sarunu par sabiedrības iesaisti sava novada dzīvē.

Saskaņā ar Pašvaldību likumu, kas stājās spēkā šā gada 1.janvārī, pašvaldības tiek mudinātas mērķtiecīgi iesaistīt iedzīvotājus vietējo lēmumu pieņemšanā un attīstības veicināšanā.

Pašvaldību likuma izstrādes gaitā Valsts prezidents Egils Levits uzstāja uz nepieciešamību ietvert likumā regulējumu par vēlētām iedzīvotāju padomēm, vairākkārt uzsverot šādu padomju nozīmi demokrātijas stiprināšanā.

Likums sniedz ietvaru un mudina uz rīcību, vienlaikus tā iedzīvināšana ir atkarīga gan no iedzīvotāju aktivitātes un konstruktīvas iesaistes, gan no pašvaldības vadības gatavības veidot un jēgpilni lietot līdzdalības mehānismus.

Tikšanās plānota divās daļās: pirmajā par tematu sarunāsies paneļdiskusijas dalībnieki, otrajā sarunā būs aicināti iesaistīties visi klātesošie.

Paneļdiskusijas dalībnieki:
• Egils Levits, Latvijas Valsts prezidents;
• Dagnis Straubergs, Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs;
• Gunta Lāce, Limbažu Valsts ģimnāzijas direktore;
• Andris Krogzems, uzņēmējs, Viļķenes pagasta konsultatīvās padomes priekšsēdētājs;
• Inese Vaivare, nevalstiskās organizācijas “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” direktore, aktīva dalībniece palīdzības koordinēšanā Baltkrievijai un Ukrainai;
• Aiga Briede, Limbažu novada pašvaldības domes Juridiskās nodaļas vadītāja.

Sarunu vadīs Valsts prezidenta padomniece Sarmīte Ēlerte.

Kontaktinformācija: 
Ilga Tiesnese, 26545574, ilga.tiesnese@limbazunovads.lv
Reģions filtram: