Ceļotājiem un gardēžiem Zemgalē izveidoti divi jauni tūrisma maršruti!

GalerijaPrint

Desmit saimnieces un desmit saimnieki no Auces, Tērvetes, Dobeles, Jelgavas, Bauskas, Rundāles un Vecumnieku novadiem apvienojušies kopīgos maršrutos un aicina ceļotājus baudīt saimnieču īpašos ēdienus un saimnieku interesantos produktus.

Saimnieces, kuras ražo kvalitatīvu produkciju tirgum, ir izveidojušas īpašu piedāvājumu arī tūristiem. Sātīga ķiploku zupa, krāsnī cepta saldskābmaize, jēra gaļas sautējums, mājas konditoreja, lauku kūka, mājas siers, kailgraudu miežu saldais un aitas piena saldējums. Tie ir īpašie ēdieni, ko saimnieces ceļ galdā saimniecību apmeklētājiem. Kopīgā maršrutā saimnieces aicina svinēt svētkus un gadskārtas kopā ar ģimeni, baudot īpašos saimnieču ēdienus lauku vidē. Maršruts ir īpašs ar to, ka saimniece ir centrālā persona, kas izauklējusi savas receptes, pati gatavo un uzņem viesus un tūristus savā saimniecībā.

Saimnieki, tāpat kā saimnieces, ir savu izloloto produktu autori. Tūristiem viņi pastāstīs, kā tie izaug un kā nonāk līdz gatavajai produkcijai. Tos iespējams arī degustēt un dažu labu izmantot arī kosmētikā. Viesi var nobaudīt svaigo šī gada medu, produktus no čili pipariem, arbūzus, melones un citus eksotiskus augļus, kas sezonā svaigi plūkti turpat dārzā, brīnumainus produktus no irbenes ogām, gardu maizīti, dažādu vīnu krāšņo garšas buķeti, veselīgas uzkodas no dārzeņiem, kā arī gardas ābolu sulas un viltoto bišu maizi.

Šo maršrutu galvenais mērķis ir popularizēt vietējos ražotājus un sekmēt to atpazīstamību. Tūrisms ir viens no būtiskiem veidiem, kā mazie uzņēmēji laukos sadarbojas, pilnveidojas, dažādo savu saimniecisko darbību un veicina ienākumu gūšanu uz vietas saimniecībā. Papildus tas veicina tiešu saikni starp laukiem un pilsētām, starp pircēju un mājražotāju.

Tūrisma maršruti izveidoti LEADER sadarbības projekta “Vietējo ražotāju konkurētspējas, sadarbības un atpazīstamības veicināšana” ietvaros. Projekta Nr. 17-00-A019.332-000003.

Ceļo un nobaudi!

Videga Strautniece,

LLKC Jelgavas konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru