Jēkabpilieši izzina Vidzemes noslēpumus

GalerijaPrint

Divas pēdējās jūlija dienas LLKC Jēkabpils konsultāciju biroja kolektīvs veltīja izzinošam braucienam pa Vidzemi. No jauna atklātās zināmās un nezināmās vietas, satiktie cilvēki un kolektīva kopābūšana stiprina turpmākajam darbam.

Pirmā vieta, kur piestāja mūsu busiņš, bija “Vidus Ruņģi” Cesvaines novadā, braucot uzkalnā un vērojot ziedošās pļavas abpus ceļam, šūpoles kalnā, latviskās zīmes. Pagalmā mūs sagaidīja smaidoši saimnieki Inta un Gundars Rumpīši un draudzīgs Bernes ganu suns Riko. Pēc nelielas iepazīšanās tiekam aicināti mājā uz sešām zelta āderēm. Pirms tam gan saimnieks liek paskatīties uz augšu, jo debesis te atrodoties ļoti tuvu un visas vēlmes piepildoties divtik ātri. Mājas atjaunošanā un iekopšanā ieguldīts liels darbs. Intas un Gundara mājražošanas saimniecībā, izmantojot dabas sniegtās veltes un savās siltumnīcās, dārzā izaudzēto, tiek radīti garšīgi, veselīgi produkti. Tiekam cienāti ar tikko ceptu plātsmaizi, smaržīgu tēju, priežu čiekuru sīrupu un citiem gardumiem. Saimnieks Gundars izrāda savus koka izstrādājumus. Atvadoties no jaukajiem “Vidus Ruņģu” saimniekiem, esam ieguvuši enerģijas lādiņu visai dienai.

Tālāk dodamies uz Liteni, tā mums visiem ir neiepazīta vieta. Vispirms viesojamies Pusdārgakmeņu darbnīcā, kas iekārtota muižas bijušajā staļļa ēkā, Ainis Vorobjovs izrāda savāktos akmeņus un pusdārgakmeņus. Paša salasītos akmeņus viņš ved uz Tartu Universitāti, kur tos apstiprina kā pusdārgakmeņus. Pārsteidzoši, cik daudzkrāsaini tie ir pēc apstrādes un cik dažādus rakstus tie slēpj sevī. Taču, lai akmens kļūtu par skaistu rotu, meistaram ir veicams grūts darbs apstrādes procesā. Atvadoties no Aiņa, turpat pie darbnīcas mūs jau sagaida novadpētniecības entuziasts, Jānis Zvaigzne, kurš ir grāmatu autors, kas stāsta pat Liteni. Viņa pavadībā, klausoties seno un tagadējo notikumu atstāstu, izstaigājam Litenes centru, kopīgi nofotografējamies uz Pededzes tilta un Liepceliņā. Tālāk mūsu ceļš ved uz Alūksni. Katrs, kurš te bijis, to atceras citādāk, bet šobrīd Alūksne viesus sagaida skaista, sakopta, viesmīlīga. Klausoties gides Ilonas Riekstiņas izjusto stāstījumu par Alūksnes vēsturi un mūsdienām uz plosta “Kaija”, uzzinām visu par noslēpumaino pilsētu un ezeru. Interaktīvajā  un emocionāli pārsteidzošajā Dabas muzejā „Vides labirints” turpinām iepazīt dabas brīnumus. Jāpateicas Alūksnes kolēģei Sarmītei Svilānei par ieteikumiem, organizējot braucienu. Savukārt, pateicoties kolēģa Sandra Ciprusa atsaucībai, iepazinām mazo, skaisto Igaunijas pierobežas pilsētu Api, vēsturi, mūsdienas, nostāstus, Raganu klintis, Vaidavas upi.

No Apes dodamies uz Smilteni, kur mūs jau gaida kolēģe  Laima Āboliņa. Viņa ir sava Smiltenes novada patriote, izrāda visas ievērojamākās un skaistākās vietas, pastāsta par simtgadi, svētku sajūtu un savu dzīvi Smiltenē. Mājupceļā vēl apskatām Raunas vēsturisko centru, Tanīsa kalnu, bet Raunas Staburags būs jāapmeklē citreiz, jo līst. Visus Vidzemes noslēpumus viena brauciena laikā gan nevar izzināt, tātad ir idejas turpmākiem ceļojumiem.

Anita Putka,
LLKC Jēkabpils nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru