Žurnāla “Latvijas Lopkopis” maija numurā

GalerijaPrint

Kādus Covid-19 radītās krīzes pārvarēšanas atbalsta pasākumus ES dalībvalstīm piedāvā Eiropas Komisija un kādus sagatavojusi Zemkopības ministrija (ZM), lasiet “Latvijas Lopkopja” maija numurā. Tajā piedāvājam sarunu ar ZM Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktoru Zigmāru Ķikānu, kā arī atradīsiet pilnu uz maija vidu spēkā stājušos un arī plānoto atbalsta pasākumu sarakstu.

Žurnālā publicēti arī jaunākie dati par piena pašizmaksu LLKC demonstrējumu saimniecībās, kurus sagatavojusi LLKC Ekonomikas nodaļa sadarbībā ar Lopkopības kompetenču centru. Pēdējos piecus gadus piena iepirkuma cena ir svārstījusies 23% robežās, bet pēdējie trīs gadi mazākām saimniecībām bijuši veiksmīgākie pēdējo piecu gadu periodā, par ko liecina izslaukuma pieaugums par vairāk nekā 14%. Stabila iepirkuma cena 29–30 centi/kg bija radījusi drošības sajūtu saimniekos, kuri ir veikuši investīcijas pamatlīdzekļos un iegādājušies dārgāku lopbarību vai piedevas.

Maija numurā arī atskats uz pirmo tiešsaistes fermu dienu, kas tika pārraidīta no Vārkavas novada Alda Upenieka z/s “Kārkliņi”, kur LLKC uzsācis demonstrējumu “Proteīna nodrošināšana bioloģiskajās piensaimniecībās”. Fermu dienu vadīja un materiālu par rezultātiem sagatavoja LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla “Latvijas Lopkopis” nozaru redaktore Silvija Dreijere. Turpat lasiet arī Silvijas Dreijeres rakstu par dažādiem piena govju dzīves periodiem, kas ietekmē to ražību.

LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta lasītājiem piedāvā rakstu par parazītiem, kas apdraud jaunās aitas un jērus pavasarī.

Turpinam iepazīstināt ar LLKC lopkopības konsultantiem. Šoreiz raksts par Ilmāru Grudulu, kurš ir ne tikai konsultants piena kvalitātes jautājumos, bet ārpus darba arī audzē aitas savā saimniecībā Varakļānu novada z/s “Krūkļi”.

Gaļas liellopu audzētājiem iesakām Silvijas Dreijeres rakstu par to, kādēļ intensīvi ganīt ir izdevīgi. Turpat saimnieku pieredzes apraksts no Kuldīgas novada “Kolumbiem”, kur saimnieko Dace Meldere. Sarunā detalizētāk pievērsāmies ekskluzīvās Japānā radītās Vāgju (Wagyu) šķirnes liellopu audzēšanai.

Putnkopjiem šoreiz piedāvājam Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācijas pārstāves Annas Ērlihas sagatavotos materiālus  par profilakses nozīmi putnu labākai veselībai, kā arī skaidrojumu, kādēļ olu dzeltenumu krāsa mēdz būtu tik atšķirīga.

Zirgkopības rubrikā žurnālistes Daces Milleres raksts par vienu no nozares leģendām Edīti Rozīti un viņas aizraušanos – zirgkopības un jāšanas sporta dokumentēšanu sociālajos tīklos.  

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2020_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja   

Foto galerija: 

Pievienot komentāru