RRLAB var būt arī tava iespēja

GalerijaPrint

Rīgas rajona Lauku attīstības biedrība (RRLAB) ir veiksmes stāsts, jo darbojas ļoti skaistā, daudzveidīgā un tūristiem bagātā teritorijā. Šeit iespējas un idejas ir neierobežotas, – sākot ar atrakciju parkiem, skvēriem un beidzot ar dažādiem uzņēmumiem – ēdināšanas, medicīnas un tūrisma jomā.

Pērn, kad norisinājās 1. projektu iesniegumu pieņemšanas kārta, projektu iesniedzēju vidū bija vērojams, ka liela daļa dalībnieku bija ieinteresēti tieši viesu namu un atpūtas māju veidošanā, uzsverot vietējās rīcības grupas teritorijas krāšņās dabas priekšrocības, kas ir ļoti iecienīts tūrisma galamērķis. Tāpat, izvērtējot projektu iesniegumus, bija iespējams novērot, ka sabiedrība arvien biežāk atgriežas pie dabiskām vērtībām. Cilvēki ir pārliecināti, ka veiksmīgai cilvēku attīstībai un mūsu skaistās zemes saglabāšanai ir svarīgi atgriezties pie pamatiem, domājot par visu dabīgo un dzīvo, ko piedāvā zeme. Kā piemērs minamas Krimuldas novada saimniecības ”SIA BB Solutions” projekts ar nosaukumu “Bioloģiskās dārzeņu un garšaugu pārstrādes un tirdzniecības attīstīšana”. Projekta ietvaros plānots iegādāties iekārtas dārzeņu griešanai un sēklu eļļas spiešanai. Ideja radusies Jānim Jansonam sadarbībā ar “SIA BB Solutions”, kurš savā ģimenē, audzinot piecus bērnus, nolēmis, ka ir svarīgi, lai bērni augtu veselīgā vidē un uzturā lietotu veselīgu pārtiku. Par to, kādēļ izvēlējies attīstīt savu saimniecību un nevis turpināt savas ikdienas darba gaitas pilsētā, Jānis teic: “Lauki ir lauki! Ķirbis vienmēr ir bijis mīļš un, saprotot, ka pēc tā ir pieprasījums, radās ideja, kas dotu labumu ne vien sev, bet arī citiem. Liela loma visā ir arī bērnu atbalstam un ģimenei kā vērtībai, kas liek virzīties uz priekšu.”

Kopumā 1. kārtā biedrībai tika iesniegti 54 projekti, no kuriem 24 bija uzņēmējdarbības attīstībai. Lai gan daudzi no tiem bija interesanti, finansējuma trūkuma dēļ apstiprināti tika tikai 4 saistībā ar iecerēm lauksaimniecības jomā un 6 projekti nelauksaimniecisku darbību veikšanai.

Arī šajā gadā izsludinātajā projektu iesniegumu pieņemšanas kārtā bija novērojama diezgan liela vietējo iedzīvotāju aktivitāte, iesniedzot 71 projektu iesniegumu.

Iepriekšējā plānošanas periodā biedrība aktīvi iesaistījās projektu rakstīšanā un projektu īstenošanā, un bija viena no vietējām rīcības grupām, kuras projektu iesniedzējiem bija iespēja saņemt atbalstu arī no Eiropas Zivsaimniecības fonda. Aizvadītajā periodā atbalstīto projektu skaits bija 141, ar kopējo finansējumu 2 837 378,89 eiro.

Biedrība ne tikai pieņem projektu iesniegumus LEADER programmas ietvaros, bet arī aktīvi iesaistās un mēģina iesaistīt arī citus, lai veicinātu savas teritorijas attīstību un atbilstību mūsdienu vajadzībām. Šī iemesla dēļ kopā ar nevalstisko organizāciju “Latvijas Lauku forums” biedrība uzsākusi gatavošanos starptautiskam projektam par jauniešu dzīvi, darbu un iesaisti lauku teritorijās. Tāpat arī RRLAB ir veiksmīgi uzsākusi sarunas ar Lietuvas un Somijas pilsētām, lai varētu kopīgi veidot un atbalstīt jaunos uzņēmējus starptautiskos projektos.

Plānots, ka vēl šogad RRLAB izziņos arī 3. kārtu, lai varētu atbalstīt vēl lielāku jauno uzņēmēju skaitu, tādējādi attīstot vietējo uzņēmējdarbību.

RRLAB aicina jaunos uzņēmējus, lauksaimniekus un citus interesantus būt tikpat drosmīgiem un droši nākt ar savām idejām, jo biedrība ir gatava sadarbībai un vēlas palīdzēt īstenot pat pārdrošākās idejas!

Agnese Gauše,

teritorijas aktivizētāja

Biedrība „Rīgas rajona Lauku attīstības biedrība”

Dibināta: 2006. gadā

Biedru skaits: 25.

Teritorija: Siguldas, Mālpils, Inčukalna, Sējas un Krimuldas novadi.

Adrese: Birzes iela 4, Allažu pagasts, Siguldas novads, LV-2154.

Koordinatore: Inese Pikaļova, tālr. 26423616, 67970250.

Administratīvais vadītājs: Verners Bērziņš, tālr. 28441636.

Teritorijas aktivizētāja: Agnese Gauše, tālr. 26133492, e-pasts: agnese.gause@gmail.com

E-pasts: rrlab@inbox.lv.

Mājaslapa: www.rrlab.lv.

Foto galerija: 

Pievienot komentāru