Mācību noslēgumā jauniešu atsauksmes ir pozitīvas

GalerijaPrint

LLKC rīkotās mācības lauku jauniešiem, kuras 15. oktobrī vienlaikus sākās 26 birojos visā Latvijā, noslēgušās. Jēkabpils birojā tām bija pieteikušies 14, bet apliecinājumus par piedalīšanos mācību programmā “Laukiem būt!” saņēma 12 jaunieši. Šajā gadā mācību norise atšķīrās no visām iepriekšējām, jo notika attālināti. Tam bija gan savi plusi, gan mīnusi. Mācībām bija iespējams pieslēgties no jebkuras vietas, nebija jātērē laiks braucienam uz biroju, tajās piedalīties bija iespējams arī tiem, kas dažādu apstākļu dēļ nebūtu varējuši piedalīties klātienē. Taču attālinātā komunikācija nav gluži tas pats, kas klātienes iepazīšanās, sarunas, informācijas apmaiņa savā starpā un lektoru izjautāšana par neskaidriem jautājumiem. Mācību noslēgumā jauniešu atsauksmes tomēr ir pozitīvas: izglītojošas un iedvesmojošas lekcijas, daudzveidīga programma, lekcijas bija enerģijas pilnas, praktiskie jautājumi tika ļoti sīki izstāstīti, aizraujoši, noderīgi. Daži atzīst, ka pārdomās savu biznesa uzsākšanas ideju, kāds arī atzīst, ka savas idejas vēl nav un šogad piedalījies vairāk iedvesmas iegūšanai. Jaunieši apguva ideju ģenerēšanas radošās metodes, mārketinga, ekonomikas, uzņēmējdarbības, grāmatvedības pamatus, likumdošanas prasības, ES un valsts finansējuma piesaistes iespējas, zīmolvedības un prezentēšanas prasmes, kā arī citas 21. gadsimta pieprasītākās prasmes uzņēmējdarbībā. Tās palīdzēja apgūt pieredzējuši lektori un praktiķi – dažādu nozaru uzņēmēji. Jau pirmajā mācību dienā Jaunatnes lietu speciāliste Elīna Ziediņa, atrodoties Portugālē, rosināja praktiski darboties ideju ģenerēšanā un pastāstīja, kādas tur ir jauniešu vērtības, un deva padomu, ka grūti ir darīt darbu, kas “nav mans”. Uzņēmēja Zanda Lamba atzina, ka ir nepārtraukti jāiegulda un jāattīstās, augļus var izbaudīt pēc ilgāka laika. Uzņēmēji Ilze un Andrejs Dobeļi parādīja video par savu ģimenes biznesu un dalījās savās atziņās: ir jāzina, ko grib dzīvē, sava ideja jāizsapņo līdz vissīkākajai detaļai, bieži palīdz bērnības sapņi – ko patika darīt, kādas bija emocijas. Jāsaprot, kāpēc ir bailes, šaubas, neticība saviem spēkiem, un jāapzinās, ka mūsos ir liela kapacitāte. Citā mācību dienā biedrības “Ūdenszīmes” vadītāja Ieva Jātniece lika padomāt par pirmo impulsu, domājot par savu uzņēmējdarbību – vai tā ir nauda, ideja vai kas cits. Viņa pastāstīja par mazā dzīvesstila uzņēmējdarbību, t. i., īstenot uzņēmējdarbību ciešā saskaņā ar savām personiskajām vērtībām, pārliecībām, interesēm un vaļaspriekiem. Mācību noslēguma dienā uzņēmēja un biedrības “Jēkabpils rezidence” valdes locekle Mārīte Pole, stāstot par savu uzņēmējdarbību un klausoties jauniešu idejas, tās vērtē atzinīgi un aicina meklēt iespējas turpināt mācīties un attīstīties. 

Dažādas ir jauniešu intereses: lauksaimniecība, mājražošana, tūrisms, dažāda arī pieredze uzņēmējdarbības uzsākšanā, bet vienota viņu motivācija piedalīties mācībās – apgūt zināšanas un uzsākt vai attīstīt savu uzņēmējdarbību laukos. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad divas jaunās ģimenes ir pārcēlušās no Rīgas uz laukiem un jau uzsākušas īstenot savu uzņēmējdarbību, tā jāturpina attīstīt un pilnveidot.

Mācības ir noslēgušās, taču turpinās individuālā sadarbība ar Jēkabpils konsultāciju biroja speciālistiem un gatavošanās konkursam “Laukiem būt!”, kurš nupat izsludināts.

Pasākums notiek Valsts Lauku tīkla aktivitātes „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.

Anita Putka,
LLKC Jēkabpils biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru