Brocēnu novadā aktīvi darbojas jauniešu centrs „Kopā”

GalerijaPrint

Jauniešu centrs Brocēnu novadā darbojas jau ilgāku laiku, bet nu tas ir atdzimis jaunās vēsmās, jo veikts remonts pašu jauniešu spēkiem.

Izmantojot arī dažādus projektus, iekārtotas mājīgas telpas, kurās vietu atradušas mēbeles, ko vēlīgi piedāvāja atsaucīgā Brocēnu novada dome. Centrā katru dienu pulcējas ap 40 jauniešu, kuriem ir brīva pieeja telpām, kuriem uzticas un ļauj veidot pašiem savu vidi. Tā ir tapis arī centra interjers, kas apliecina jauniešu radošumu un iedvesmu. Tas notiek, pateicoties centra vadītājai, iedvesmojošajai un jauniešus saprotošajai Egitai Evarsonei. Šeit vienmēr tiek padomāts par jauniešu nodarbināšanu, kopā tiek organizēti un vadīti pasākumi. Izveidojusies lieliska sadarbība ar citiem dienas centriem gan no Brocēnu novada, gan no kaimiņu novadiem.

Vēl nebijis pasākums notika 30. augustā vel nebijis pasākums – ballīte „Neesi dārzenis, nesēdi mājās”, kurā kā ieejas maksa bija līdzi paņemtie dārzeņi. Jauniešus izklaidēja četri dīdžeji, turpat pie jauniešu centra tika mizoti, griezti, cepti un vārīti sanestie dārzeņi. Jaunieši ar lielu entuziasmu piedalījās ēst gatavošanā. Pasākums izvērtās ļoti radošs, bija arī iespēja apzīmēt sejas, ieveidot īpašās „tusiņu” frizūras. Nu kopā gatavošana jauniešiem kļuvusi kā tradīcija, kas saliedē, māca strādāt kolektīvā, sadarboties.

Pēc jauniešu centra vadītājas Egitas ierosinājuma jaunieši piedalījās arī kartupeļu talkā Lutriņu pagastā. Gan lai kopā pavadītu laiku, gan lai sapelnītu kartupeļus jauniešu centram. Stāsta Amanda Dombrovska:

„Ražas novākšanas sezona aizvadīta, taču Brocēnu aktīvākie jaunieši to atcerēsies vēl ilgi. Šogad kartupeļu talka bija brīvprātīgo jauniešu darbu sarakstā. Ne tikai jautri pavadījām laiku, bet arī par darbu saņēmām algu, ar kuru priecēt jauniešu centra apmeklētāju vēderus. Ja ļaudis saka, ka kartupeļu talka ir vienmuļš un nogurdinošs darbs, mēs, jaunieši, varam apliecināt, arī talka var būt vareni jautrs pasākums.”

Lai stiprinātu novada patriotismu, jauniešu centra jaunieši 27. septembrī organizēja pirātu ceļojumu Brocēnos, lai iepazītos ar Brocēnu skaistākajām vietām. Ceļojuma laikā jauniešiem bija dažādi atraktīvi uzdevumi – motivēt iedzīvotājus iet uz vēlēšanām, jāizdara kāds labs darbs, jāizveido pasaka un novēlējums, ko pēc tam jauktā veidā pasniedza kā dāvanas citām komandām. Piedzīvojumiem pilns notikums bija orientēšanās, kur komandām bija gan radoši uzdevumi, gan saistīti ar erudīciju, gan arī izklaidējoši. Neiztika arī bez apmaldīšanās, bet tas stiprināja komandas garu un galapunktā visas komandas nonāca veiksmīgi. Atpūtas bāzē „Zvejnieki” notika saviesīgā daļa ar sportiskām aktivitātēm. Īpašs pārsteigums bija pastaiga pa Cieceres ezera Ozolu salu kopā ar vides pētniekiem Māri Olti un Lauru Miķelsoni, kuras laikā bija iespēja iepazīt salas vēsturi un tajā augošos dižozoliem.

Jauniešu centrs „Kopā” nebeidz pārsteigt ar tur sastopamajiem atraktīvajiem jauniešiem, idejas pārpilniem, darboties gribošiem. Jānovēl centra vadītājai Egitai vēl daudz enerģijas, entuziasma un sildošā smaida, lai jauniešiem būtu atbalsts, kas saprot, palīdz un motivē.

 Kristiāna Rožuleja,

LLKC Saldus nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru