Gulbenes novadā atskatās un paveiktajiem darbiem

GalerijaPrint

LLKC Gulbenes birojam24. novembrī  Galgauskas kultūras namā  bija iespēja piedalīties biedrībasSateka  rīkotajā pateicības pasākumā, kurā bija visi LEADER projektu īstenotāji un atbalstītāji, lai  atskatītos uz kopīgi paveikto. 

Bija patiess prieks būt kopā tik svinīgā atmosfērā. Paldies biedrībasSatekavaldes priekšsēdētājai un LEADER administratīvajai vadītājai Daigai Gargurneipar sirsnīgi radīto noskaņu Pateicības pasākumā.Gulbenes novada biedrības Sateka vadītājai Daigai Gargurnei šogad Zemkopības ministrija piešķīraapbalvojumu par ilggadēju, sekmīgu un mērķtiecīgu darbu, kas pasākumu padarīja vēl svinīgāku un nozīmīgāku.  Savukārt LLKC Gulbenes birojam bija iespēja vēlreiz godināt un izcelt Gulbenes novada konkursa "Laukiem būt!" dalībniekus, kuri ir ieguvuši konkursā nozīmīgas vietas.  

 

Ingars Bumburs,SIAIGB oga, augļu pārstrāde, kategorijā Lauksaimniecība un pārstrāde Laukiem būt!2021.gada konkursā iegūta 1.vietaun šobrīd tiek īstenots LEADER projekts sadarbībā ar biedrībuSateka” – “Augļu pārstrādes attīstībai nepieciešamo pamatlīdzekļu iegāde SIA IGB oga”, kura rezultātā ir iegādātas jaunas augļu pārstrādes iekārtas.Projekta mērķis ir palielināt SIA IGB oga konkurētspēju, nodrošinot nepieciešamo inventāru kvalitatīvai cidoniju augļu pārstrādei un ārpuspakalpojumu izmantošanas ietekmes mazināšanai.SIA IGB oga nodarbojas ar cidoniju, upeņu audzēšanu un pārstrādi Gulbenes novada Lizuma pagastā. Piedāvāto produktu klāstā ir cidoniju, upeņu sīrupi, sulas, gāzētie dzērieni, cidoniju sukādes, cidoniju sukādes baltajā un piena šokolādē.  

 

Krista Arta Grodne,  SIA Arta G, Paparde un  Zīle meža namiņu idejas autore, kategorijā Nelauksaimniecība, pakalpojumi Laukiem būt!”2021.gada konkursā iegūta 5.vietaun šobrīd  tik īstenots LEADER projekts sadarbībā ar biedrībuSateka” –Pārvietojamo moduļu māju iegāde jaunas naktsmītnes izveidei Gulbenes novada Stradu pagastā”.  

 

Egija Kliesmete, bērnu zīmols CIBRIC, bērnu apģērbs un attīstību  

veicinošas rotaļāšanās vides radīšanamazuļiem, kategorijā RažošanaLaukiem būt!”2021.gada konkursā iegūta 5.vietaun šobrīdtiek īstenots LEADER projekts sadarbībā ar biedrību “Sateka” – “Iekārtu un instrumentu iegāde Egijas Kliesmetes dizaina studijas konkurētspējas paaugstināšanai un jaunu produktu radīšanai”.  

 

Ir patiess prieks redzēt, ka jaunajiem uzņēmējiemir vēlme apliecināt sevi uzņēmējdarbībā un tiek  pieņemti jauni izaicinājumi to attīstīt. Piesaistot finansējumu,  jaunieši sadarbībā ar biedrībuSateka īsteno LEADER projektus, kas ļauj attīstīt, paplašināt un pilnveidot savasbiznesa idejas. 

Arī šogad norisinājās  Laukiem būt!” 12. sezona visos Latvijas reģionos. Un Gulbenes novadā mācības no biznesa idejas ģenerēšanas  līdz pat biznesa plāna sagatavošanai iemaņas apguva seši enerģiski, uzņēmīgi jaunieši. Katrs no viņiem ir ar savu biznesa ideju, ar savu domu un redzējumu, kā to attīstīt un pilnveidot līdz veiksmīgai uzņēmējdarbībai.  Jaunieši dalās savās idejās, uzklausa, pamudina un iedrošina ar kādu padomu cits citu. Apgūstot Laukiem būt!”  mācību kursu, dalībnieki saņems apliecinājumus, kas ir kā ceļazīme dalībai konkursā un cīņai par vērtīgām naudas balvām savas idejas īstenošanai. 

Laukiem būt!” mācībās jaunieši apguva tādas tēmās kā idejas ģenerēšana, definēšana un attīstība, sevis prezentēšanasprasmes, uzņēmuma dibināšanas nosacījumi un formasizvēle, finansējuma piesaistes iespējas, mārketings un reklāma, biznesa un finanšu plāna sagatavošana. Dalībnieki, kuri mācību noslēgumā veiksmīgi prezentē savu biznesa ideju, startē arī biznesa ideju konkursā “Laukiem būt!” un cīnās jau par vērtīgām naudas balvām. 

Mācību ietvaros ar dalībniekiem devāmies  pieredzes apmaiņas braucienā. Apmeklējām Laukiem būt!” mācību dalībnieci no Madonas Lauru Nikolovsku, SIA”Kūku feja” konditorejas īpašnieci, kur uzklausījām pieredzes stātu par idejas ģenerēšanu un attīstību uzņēmuma "Kūku feja" darbības uzsākšanu. Tad devāmies pie IevasGaliņas, Madonas novada Mārcienas pagasta saimniecības „Lejas Vāveres” īpašnieces, kur uzklausījām pieredzes stāstu par uzdrošināšanos uzsākt kaut kojaunu, nezināmu, paralēli lopkopības nozares uzņēmumam.Pieredzes apmaiņas braucienu noslēdzām pie Laukiem būt!” mācību dalībnieces Ievas Vecvagares no Ērgļiem, floristikas salona "Ievziedi un ogas" dibinātājukura dalījās savā pieredzē par floristikas darbnīcas izveidošanu un saražotās produkcijas pieprasījumutirgū. 

Jebkurš veiksmīgāks vai mazāk veiksmīgāks pieredzes stāsts  pamudina, motivē un ļauj iegūt savu dzīves moto, kas iedvesmo sasniegt savus mērķus. Un ir patīkami sasniegt mērķus, nevis izdomāt, kāpēc tos nesasniedzi. “Ja tu vēlies to, kas tev nekad nav bijis, tev būs jādara tas, ko tu nekad  neesi darījis! 

PaldiesLaukiem būt!” dalībniekiem par piedalīšanos, uzdrīkstēšanos, par drosmi un apņēmību. 

Lai tas, ko jūs darāt, ieguldītais darbs sagādā prieku un gandarījuma sajūtu par paveikto, iepriecina jūs pašus un iedrošina citus. 

 

Rasa Medne 

LLKCGulbenes biroja uzņēmējdarbības un grāmatvedības konsultante 

 

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru