Kā radīt un kā reklamēties?

LLKC Talsu konsultāciju birojā 16. novembrī notika šī gada noslēdzošā mājražotāju grupu tikšanās. Tuvojoties gada nogalei vēlējāmies iedvesmot mājražotājus radīt jaunus produktus, kā arī pastāstīt praktiskas mārketinga lietas, tādēļ arī tika izvēlēts tēmas nosaukums: “Kā radīt un kā reklamēties?”

Kā lektori uzaicinājām radošo personību Ievu Lāci. Par Ievas radošumu jau pašā tikšanās sākumā pārliecinājāmies mēs paši, – mūsu garlaicīgā semināru telpa pāris minūtēs tika iedzīvināta ar mūziku, pašdarinātu galda lampu no izlietotas vīna pudeles, svecēm un ziediem. Tas viss, lai dalībniekiem būtu radošāks noskaņojums.  Izceļojusi pasauli, trīs gadus strādājusi kā pasākumu producente aģentūrā, kur organizēti trīsdesmit pasākumi gadā.  Nepilnu gadu atgriezusies savā bērnības pilsētā Sabilē, lai atpūstos no visa un “restartētos”, taču šajā īsajā laikā Ieva jau ir devusi lielu pienesumu savai mazpilsētai Sabilei un aktīvi darbojas radošās izpausmēs. Piemēram, ir izveidots Sarades namiņš, kur šogad no 1. līdz 30. decembrim norisināsies “Dāvantirgus ar rozīnīti”, kas ir satikšanās vieta ar īpaši izmeklētām dizaineru un mājražotāju gatavotām lietiņām vienkopus radošā vidē. Uz 16. novembri bija pieteikušies ražotāji kopumā ar 3267 precēm.

Tikšanās laikā Ieva iepazinās ar katru mājražotāju un uzdeva tiešus jautājumus, par ko aizdomāties, lai saprastu vērtības, kapēc mēs to darām? Kapēc mēs ražojam produktus? Vai mēs gribam runāt par savu produktu vai paši par sevi? Vai uzskatām sevi par populāru un kādēļ mēs tā domājam?

Tikšanās noslēgumā dalībnieki dalījās atziņās, ka paņems līdzi no šīs radošās sanākšanas drosmi turpināt iesākto, vairāk uzdrošināties, pārliecību par sevi un izveidos savu logo – nosaukumu.

Katrīna Kļimovska,

LLKC Talsu konsultāciju biroja uzņēmējdarbības konsultante

Pievienot komentāru