Konkurenti neguļ, un tapis plāns attīstībai

GalerijaPrint

Saldus pusē tagad jau daudzi ielāgojuši, ka godu reizē, domājot par bagātīgu mielasta galdu, var droši meklēt Madaras Bobkovas vadīto uzņēmumu „Grand M”. Vērojot fotogrāfijas ar viņas klātajiem galdiem, gandrīz precīzi var nojaust, kādam pasākumam tie paredzēti, jo ar noformējumu panākta atbilstoša noskaņa – „tēls un raksturs”.

 – Kopš kura laika nodarbojaties ar gadu klāšanu un kad tika izveidota SIA? Kas uz to pamudināja?

– Savu SIA nodibināju 2012. gada vasarā, kopš tā laika arī nodarbojas ar šī pakalpojuma sniegšanu. Pāris gadu iepriekš arī mans vīrs nodarbojās ar šo biznesu, tomēr, nespējot savienot to ar savu pamatdarbu IT jomā, pārtrauca galdu klāšanu. Divus gadus šajā nodarbē bija pauze, līdz brīdim, kad es to atsāku darīt.

Vai tagad tā ir jūsu pamatnodarbošanās, jo sākumā šī nodarbe tika apvienota ar pavisam atšķirīgu pamatprofesiju?

– Joprojām nodarbojas arī ar apdrošināšanas brokera darbu. Grūti nošķirt, kas ir pamatdarbs, jo abas jomas laikam šobrīd ir līdzvērtīgas un savienojamas. Pasākumi lielākoties notiek nedēļas nogalēs, bet apdrošināšanas brokera darbu es varu saplānot tā, lai izpildītu pasūtījumus laikā. 

Kas ir specifisks gan sarežģīts, gan interesants galdu klāšanas biznesā? Vai izdodas ar to nopelnīt iztikšanu?

– Negribētos izmantot vārdu „sarežģīts”, man tas vairāk ir izaicinājums – izveidot pakalpojumu, kas nepieciešams cilvēkiem, nodrošināt klienta prasību izpildi tā, lai viņš ir apmierināts un gandarīts par sadarbību. Pieredze šobrīd ir pietiekami liela, tomēr augt un attīstīties varētu būt tas interesantākais, jo ir skaidrs, ka konkurenti neguļ, tāpēc ir plāns, kā šo pakalpojumu „apaudzēt” ar papildu pakalpojumiem un servisu. Runājot par peļņu, manuprāt, biznesa sākumā galvenais ir dzīvot par saviem līdzekļiem, lieki netērējoties, un ieguldīt naudu attīstībā. Nopelnīt var, galvenais ir strādāt.

Ar kādām kontrolējošām institūcijām iznāca saskarsme uzņēmuma reģistrēšanas procesā un tagad?

– Saskarsme bija un turpinās ar iestādēm, kas Latvijā uzrauga uzņēmējdarbību, arī mans uzņēmums nav izņēmumus.

Cik bieži ir pasūtījumi un cik apjomīgi? Kāds bijis lielākais apkalpoto ļaužu skaits? Šķiet, pakalpojums ir pieprasīts, jo dažs datums jau aizņemts gadu uz priekšu...

– Protams, vasara ir laiks, kad notiek daudz un dažādi pasākumi, bet darbs notiek augu gadu. Katrs pasākums ir atšķirīgs, tiek rīkotas viesības ar cilvēkiem 15, kā arī ar 100 un vairāk. Lielākais pasūtījums līdz šim ir bijis 250 cilvēkiem, kad strādāju divas diennaktis bez miega, bet ar labi padarīta darba sajūtu, kas ir pats galvenais, gulēt varēs pēc tam. Kāzu svinības cilvēki plāno laikus, tādēļ jau krietni iepriekš ir rezervēti atsevišķi datumi.

Kas gatavo ēdienus, sastāda receptes?

– Viss, kas saistīts ar ēdienu, ir mana sadarbības partnera ziņā. Es nodarbojos ar pasūtījumu apstrādi, komunikāciju ar klientiem, galda uzklāšanu un dekorēšanu, – tas ir mans bizness.

Kas izdomā galda vizuālo noformējumu, vai biežāk to skaidri nodefinē pasūtītājs, jeb cilvēki uzticas jums kā profesionāļiem?

– Šobrīd jau lielākā daļa klientu zina, ko vēlas, un to mēs cenšamies izpildīt, pat ja dažreiz tas nozīmē meklēt salvetes pat Rīgā...

Ko deva sadarbība ar LLKC un līdzdalība konkursā jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai „Laukiem būt!”, kur 2012. gadā ieguvāt otro vietu un arī finansiālu atbalstu savas idejas īstenošanai? Kā tobrīd iecere tika formulēta, un kas par naudas balvu paveikts?

– Sadarbība ar LLKC ir bijusi tikai un vienīgi ar plus zīmi. Jau vairākkārt esmu teikusi paldies Saldus birojam un noteikti atkārtošos: esmu priecīga par iespēju apmeklēt mācības, kas bija šī konkursa ietvaros. Piedalījos konkursā ar projektu „SIA „Grand M” galdu klāšana izbraukumos”. Man bija skaidrs, kas man nepieciešams, un uz to es arī gāju, tomēr konkursā iegūtā otrā vieta patiešām bija milzīgs pārsteigums, lai gan nevarētu teikt, ka es necerēju. Jebkurš taču piedaloties domā par visaugstākajiem rezultātiem. Lielāko daļu balvas es ieguldīju, iegādājoties jaunu aprīkojumu.

Cik jums tagad ir gadu, kā vērtējat attīstību kopš uzņēmējdarbības uzsākšanas un kādas ir ieceres turpmākajam?

– Šobrīd man ir 25 gadi, un kopā ar vīru strādājam pie jauna projekta. Vēlamies uzbūvēt kaut ko lielu un paliekošu. Attīstība ir, galvenais neapstāties.

Vai veiksmīga bijusi uzņēmuma nosaukuma izvēle, izmantojot daļu no jūsu kādreizējā uzvārda Grandāne?

– Uzvārds mainījās, bet esmu priecīga, ka uzņēmuma nosaukums ir saistīts ar veco uzvārdu.

Vai cilvēki labprāt izmanto pasūtījumu pieteikšanu jūsu interneta mājaslapā un iespēju saņemt kalkulāciju, jeb tomēr biežāk tiek izmantoti tiešie kontakti?

– Šķiet, ka biežāk tomēr izmanto iespēju saņemt piedāvājumu savā e-pastā, lieki netērējot laiku.

 Visbeidzot Madara uzsver: „Latvijā jauniešiem vairāk vajadzētu novērtēt savas zemes bagātību un iespējas, jo katram ir iespēja nodarboties, ar ko vien viņš vēlas. Izdodas tas vai ne, galvenokārt ir atkarīgs tikai un vienīgi no paša.”

 Dace Millere,

LLKC sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto galerija: 

Pievienot komentāru