LLKC Preiļu nodaļas uzņēmīgākie jaunieši veiksmīgi aizstāvējuši savas biznesa idejas

GalerijaPrint

Konkursa „Laukiem būt!” pirmās kārtas projektu aizstāvēšana Austrumu reģiona jauniešiem notika 10. oktobrī Rēzeknē.

Valsts Lauku tīkla pasākuma ietvaros jūnija sākumā LLKC Preiļu nodaļa organizēja mācības „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”, kurās jaunieši apguva pamatus biznesa plāna izstrādē. Lai arī mācību procesa sākumā piedalījās 11 jaunieši, tomēr savas idejas konkursam „Laukiem būt!”  iesniedza tikai divi jauni, uzņēmīgi jaunieši – Silvestrs Brūvers un Jānis Jaudzems. Katra jaunieša ideja bija ļoti interesanta un dzīvotspējīga.

Silvestra Brūvera biznesa ideja - Kombinētās spēkbarības ražošana z/s „Brūveri–1”. Idejas priekšrocība ir tā, ka Preiļu, Līvānu un Riebiņu novadā graudaugu barības līdzekļu sagatavošanu (gaudu malšanu, placināšanu, maisīšanu) neveic neviens uzņēmums, kā arī tas, ka Latgales pusē ir daudz saimniecību, kuras specializējušās lopkopības nozarēs.  Šāda veida spēkbarības izmantošana saimniecībā palielina gan govju izslaukumus, gan  liellopu dzīvmasas pieaugumu. Silvestrs ieguva pirmo vietu kategorijā „Uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē”.

Jāņa Jaudzema biznesa ideja – Apiņu audzēšanas attīstība IK „Zeltiņi”. Autoram ideja radās, strādājot sešus gadus Lielbritānijā, apiņu nozares uzņēmumā. Atgriežoties Latvijā, idejas autors vēlas uzsākt apiņu audzēšanu.  Prezentējot savu biznesa ideju, autoram bija sagatavots apskates materiāls, proti, apiņi dažādos veidos – svaigi, kaltēti un presēti. Jānis Jaudzems eksperimentam ir atvedis dažus stādus no Lielbritānijas, lai pārliecinātos, vai Latvijā šādas šķirnes apiņi aug. Ieguvis apstiprinājumu, ka apiņi tiešām aug un ir piemēroti Latvijas apstākļiem, viņš ir gatavs uzsākt apiņu audzēšanu Latvijā.  Jānis ieguva pirmo vietu kategorijā „Uzņēmējdarbības ideja lauksaimniecības nozarē”. Jāpiebilst tas, ka abi jaunieši ieguva arī žūrijas specbalvas.

Aizstāvējuši savas biznesa idejas pirmajā kārtā, jaunieši piedalās otrā kārtas jeb konkursa noslēguma ideju izvērtēšanā, kurā tiks izraudzīti 15 labākie jaunieši, un viņi savu biznesa ideju aizstāvēs konkursa „Laukiem būt!” finālā LLKC centrālajā birojā Ozolniekos.

Prieks par jauniešiem, kuriem ir idejas, ko var attīstīt lauku teritorijās. Uzņēmīgi jaunieši ir mūsu Latvijas lauku nākotne.

Jolanta Augšpūle,

LLKC Preiļu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru