Penkules skolā mazpulcēni aizstāv savus projektus

GalerijaPrint

LLKC Dobeles nodaļas darbinieki saņēma ielūgumu piedalīties 53. Penkules mazpulcēnu projektu aizstāvēšanā, un tā 30. septembra pēcpusdienā devāmies turp.

 Pēc mazpulku vadītājas Ilzes Jansones ierosinājuma bijām projektu vērtēšanas komisijā. Pasākuma laikā noklausījāmies un izvērtējām piecpadsmit projektus.

Savstarpēji neapspriežoties, pārliecinoši pirmā vieta tika piešķirta Astrai Mazpreciniecei par projektu „Mans draugs – burkāns”.  Astrai projekts bija izstrādāts kvalitatīvi gan satura, gan noformējuma ziņā, kā arī meitene pārliecinoši uzstājās. Pēc projekta prezentācijas, Astra mūs visus – gan mazpulcēnus, gan žūrijas komisiju pacienāja ar pašas gatavotām burkānu sukādēm, kā arī ar izaudzētiem svaigiem, veselīgiem burkāniem.

Nākamais labākais projekts bija Mārtiņam Dombrovskim ar nosaukumu „Mans dzīvais  dārzs”. Mārtiņa vasarā paveiktā darba rezultāts bija atziņas par biohumusa lietderību paprikas audzēšanā, un puisis bija izdarījis secinājumus, ka šis bioloģiskais mēslošanas līdzeklis paprikas audzēšanā nesniedz vēlamo rezultātu, bet ir lietderīgi to izmantot puķēm, jo tas veicina ziedēšanu.

Par trešo vietu mūsu domas dalījās,  jo interesanti un izsmeļoši darbi  bija gan Jurim  Rogam ar projektu „Buri, buri  burkāniņš”,  gan Matīsam Jansonam – „Ķiploki manā dārzā”, gan Anetei Santai Legzdurei  par tomātu audzēšanu. Anita šajā vasarā ar tomātu audzēšanu izlēma nodarboties tāpēc, ka pavasarī saņēma dāvānā tomātu stādus.

Pasākuma noslēgumā visiem mazpulcēniem pasniedzām nelielas dāvaniņas – atstarotājus, par kuriem skolu jauniešiem bija īpašs prieks, jo tie būs noderīgi, tuvojoties rudens tumšajam laikam.

Turpmākajā sadarbības gaitā plānots piedalīties mazpulcēnu iknedēļas tikšanās reizēs, lai viņus iepazīstinātu ar pamatnosacījumiem veselīgu dārzeņu izaudzēšanā, kā arī par izaudzētās produkcijas pārstrādes veidiem.

 Ilga Šteinmane,

LLKC Dobeles nodaļa

Foto galerija: 

Pievienot komentāru