Rundāles novadā aktīvi darbojas „Mājtirgus”

Rundāles novadā aktīvi darbojas „Mājtirgus”, kas pagājušogad izveidots pārrobežu projekta ietvaros. Vispirms tika sarīkotas interesentu apmācības, kā arī izbūvētas tirdzniecības vietas Pilsrundālē, kur ikdienā mājražotāji var tirgot savu produkciju.

Rekonstruēts arī stāvlaukums. Populārākās piedāvātās preces ir: medus, augļi, ogas, dārzeņi, žāvējumi, maize, piparkūkas, konfektes, saldējums, salāti, mājamatniecības priekšmeti no koka un keramikas u. c. Jau iznākuši arī trīs informatīvā izdevuma „Rundāles Mājtirgus Ziņnesis” tūkstoš eksemplāru tirāžā, kas stāsta par aktivitātēm mājražošanā, pasākumiem, konkrētiem ražotājiem, informē par aktualitātēm tirdziņā un līdzdalības noteikumiem. Šogad paralēli tirgus ikdienas darbībai paredzēti astoņi vērienīgi pasākumi.

Ar mērķi veicināt vietējo mājražotāju, amatnieku un sava aroda pratēju ražotās produkcijas un sniegto pakalpojumu atpazīstamību gan Rundāles novadā, gan ārpus tā teritorijas, tika izstrādāta produktu un pakalpojumu kvalitātes zīme „Kronēts Rundālē”. Šobrīd zīme tiek izmantota mājtirgus popularizēšanai, izstrādāts īpaša dizaina iepakojums.

„Mēs plānojam izveidot īpašu mājražošanas produkcijas grozu, apvienojot zem kvalitātes zīmes „Kronēts Rundālē”. Tā būtu kā garantija, ka produkcija ir ražota šeit, tā ir veselīga un 100% dabīga,” nākotnes ieceres pauž LLKC konsultante Rundāles novadā Ludmila Knoka.

Pievienot komentāru