Skolēni iepazīstas ar sveču izgatavošanu

Sveču mēnesim aizritot, Tērvetes novada Annas Brigaderes pamatskolā notika tikšanās ar uzņēmēju Kristīni Baltu no Rundāles, kura ir SIA “Kristell” dibinātāja un vadītāja, kā arī ekonomikas pasniedzēja.

Uzņēmums ir palmu vaska kristālisko sveču ražotājs, kurš Latvijā reģistrēts kopš 2016. gada un ir ieguvis prestižā logotipa „Kronēts Rundālē” lietošanas tiesības. Uzņēmējas sarunā ar skolēniem tika akcentētas uzņēmējam nepieciešamās zināšanas, iemaņas, arī uzdrīkstēšanās un, pats pirmais un galvenais, – ideja, kuru jāspēj virzīt uz priekšu. Pasākumā piedalījās 5.-7. klašu skolēni. Kristīnes Baltas vadībā katrs skolēns apguva praktiskas iemaņas palmu vaska sveces pagatavošanā.  Notika arī konkurss par svecēm – to veidiem, materiāliem, aromātiem un lietošanas drošību. Visi 32 skolēni tika iesaistīti konkursā un katrs saņēma SIA “Kristell” balvas – aromātiskās, daudzkrāsainās palmu vaska sveces.

Pedagogi un skolēni atzina, ka nodarbība bija interesanta un saturīgi novadīta, ka arī turpmāk ir nepieciešamas tikšanās ar uzņēmējiem un speciālistiem gan teorētisku, gan praktisku iemaņu apguvei.

Pasākums tika organizēts Valsts Lauku tīkla aktivitātes “Informatīvie pasākumi jauniešiem un skolēniem” ietvaros.

Raimonda Ribikauska,

LLKC Dobeles nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Pievienot komentāru