Vecumnieku novada uzņēmēji gūst pieredzi

Vecumnieku uzņēmējdarbības atbalsta grupa ikmēneša tikšanās reizē, 7. aprīlī, devās uz Bauskas un Rundāles novadiem pieredzes apmaiņā.

Pirmais pieturas punkts bija Ingas Celmas zemnieku saimniecība “Celmi” Codes pagastā. Viņas sierus iecienījuši daudzi. Siera rituļi top no pašu slauktā piena, receptes ir dažādas – ar dillēm, ķiplokiem, dažādām sēklām, saldajām piedevām. Degustāciju zālē klausoties saimnieces pieredzes stāstā, tika baudīti dažādie sieru veidi.

Bauskas novada Gailīšu pagastā tika apskatīta amatniecības darbnīca „Stella”, kur izveidota pastāvīga ekspozīcija un ir iespēja iegādāties dažādus rokdarbus. Turpat netālu aktīvi darbojas SIA „Serviss DL” ar augļu un dārzeņu vairumtirdzniecības pakalpojumiem.   SIA “Ints& Co” uzņēmums piedāvā plašu stādu klāstu atkarībā no sezonas – gan ziedus, gan dekoratīvos augus, dārzeņus. 

Rundāles novada Svitenes pagastā Laima Grigone izveidojusi keramikas studiju. Tiek veidoti gan māla trauki, ko apdedzina tradicionālajā svēpētajā malkas ceplī, gan porcelāna trauki. Apskatīt varēja plašu produktu klāstu – bļodiņas, krūzītes, vīna glāzes, tējkannas un dažādus citus darinājumus. Viss tiek  virpots uz podnieka virpas, tādējādi katrs keramiķes darbs ir unikāls, kā arī iespējamas visdažādākās formas un dizains.

Pieredzes apmaiņas brauciens noslēdzās  pārtikas ražotnē SIA „Kronis”. Uzņēmums pārstrādā  zaļos zirnīšus, gurķus, bietes, kartupeļus, burkānus, sīpolus, ķiplokus, ogas un augļus. Gan tepat pie mums, gan arī  ārpus valsts robežām iecienīti ir SIA „Kronis” konservējumi, marinādes, sulas, zupas, mērces, pesto, brušetas.

Vecumnieku uzņēmējdarbības atbalsta grupa saka lielu paldies LLKC Bauskas konsultāciju biroja vadītājai Eleonorai Maisakai par brauciena organizēšanu un  Vecumnieku novada domei par transporta nodrošināšanu.

Ar Vecumnieku novada domes atbalstu 8. aprīlī Vecumnieku novada uzņēmējiem un citiem interesentiem tika organizēts brauciens uz izstādi “Pavasaris 2016” izstāžu kompleksā „Rāmava”, lai gūtu jaunas idejas un apskatītu dažādu  tehnisko risinājumu pielietojumus saimniecībās un piedalītos semināros. 

Iveta Balcere,

Vecumnieku novada domes projektu koordinatore  

Foto: Iveta Balcere

 

 

Pievienot komentāru