Spānijā izveido pirmo burāšanas skolu cilvēkiem ar invaliditāti

Pateicoties Mursijas ZVRG atbalstam un sadarbības tīkliem, paralizēts cilvēks pārveido savu personīgo rehabilitācijas projektu par pirmo Nacionālo burāšanas skolu cilvēkiem ar invaliditāti.

“Šīs divas pielāgotās laivas ļaus mums palielināt jaudu un mēs varēsim uzņemt vairāk cilvēku, kuri ir ieinteresēti burāšanā.Burāšana ir bijusi kā iespēja, lai veicinātu mūsu vides un zivsaimniecības resursu nozīmīgumu; mūsu teritorijas vērtības; un cilvēkiem ar invaliditāti dot īpašas sajūtas,” saka Mar Menor adaptētā sporta asociācijas prezidents Hosē Luiss Montoija.

Viņš cieta negadījumā, kam sekoja paralīze, bet ārsta ieteikums viņu noveda pie jaunas aizraušanās – burāšanas. Hosē sasniedza  pārsteidzošus uzlabojumus, izmantojot burāšanu kā rehabilitāciju. Tomēr apkārtnē nebija piemērota invalīdu kluba. Viņš nolēma dibināt Mar Menor adaptētā sporta asociāciju  (ADA MM), kas aizsākās kā projekts, lai iegūtu divas pielāgotas laivas un izveidotu bezmaksas mācību skolu jauniešiem ar kustību traucējumiem, kuri tieši vēlētos izmēģināt burāšanu.

Vietējais Lo Pagán burāšanas klubs atbalstīja Hosē Luisa iniciatīvu, piešķirot bezmaksas aprīkojumu, kuru viņi modernizēja.Vietējā zvejniecības organizācija sazinājās ar Mursijas ZVRG, kas palīdzēja piešķirt pusi no projekta finansējuma, un iepazīstināja viņu ar reģionālo akvakultūras federāciju, kas nodrošināja pārējos 50% no projekta nepieciešamās naudas.

2019. gadā ADA MM biedri piedzīvoja fiziskās un sociālās iekļaušanas uzlabojumus, tādejādi piesaistot Toledo Nacionālās slimnīcas uzmanību – vienu no lielākajiem Spānijas ārstniecības centriem cilvēkiem ar mugurkaula traumām.Tagad slimnīca sadarbojas ar Mursijas Sanantonio universitāti, lai uzraudzītu burāšanas simulatora ietekmi uz jauniešiem (no 20 līdz 30 gadiem), kuri guvuši mugurkaula traumas.Izmēģinājums uzrāda ļoti pozitīvus rezultātus.

Turpmākajās projekta aktivitātēs iesaistās seši ADA MM dalībnieki, kuri turpina piedalīties nacionālos un starptautiskos konkursos. Tiks palielināta kluba kapacitāte, ļaujot pievienoties vairāk biedriem no Mursijas apkārtnes.

Projekta ietvaros tiks organizēti sporta pasākumi, piemēram, “Burāšanas nedēļa”, kas pirmo reizi tika plānots organizēt Mursijā 2020. gada aprīlī.

Projekta īstenošanas periods: 2019. gada novembris līdz 2020. gada aprīlim.

Projekta kopējais budžets: 20 008, 4 eiro.

Kristīne Cinglere,

Valsts Lauku tīkla Sekretariāts

Pievienot komentāru