Būt drosmīgiem un darīt – jaunās uzņēmējas Saldū

“Daudzās kultūrās spāri uzskata par prieka, laimes, kā arī drosmes zīmi! Un tieši to mēs vēlamies novēlēt saviem klientiem – būt drosmīgiem kā spārei, nebaidīties izmēģināt ko jaunu!”  Tā par savu biznesa ideju stāsta bijušās “Laukiem būt!” dalībnieces Ilze Žeivota un Kristīne Mūriņa. Viņas startēja mācībās ar ideju par sava apģērbu veikala veidošanu, procesā ideju vairākas reizes mainīja, bet nesen, par spīti visām bažām un šaubām, ir atvērušas apģērbu veikalu interneta vidē.

Abas meitenes salīdzinoši neilgi Saldu sauc par savām mājām – Ilze  pēc 10 nodzīvotiem gadiem Rīgā atgriezusies dzimtajā pusē, savukārt Kristīni, dzimušu un augušu rīdzinieci, šeit atvedusi ģimenes dzīve.

Gan Ilzei, gan Kristīnei nedaudz pietrūkst lielpilsētas burzmas, Rīgā tomēr viss ir rokas stiepiena attālumā – lielākas izklaides un arī darba iespējas. Bet meitenes atzīst, ka dzīvei mazpilsētā piemīt savs šarms,  un vidi, kurā dzīvojam, varam veidot paši.

Abu tikšanās bijusi nejauša, bet uzreiz atradušas kopējas intereses un neilgi pēc iepazīšanās dzimusi doma par biznesa veidošanu.

Sākotnējā ideja vairākkārt mainīta un pielāgota, līdz beidzot nonākts līdz pašreizējam konceptam. 20. martā atvērts interneta apģērbu veikals “Spāre. Mode Tev”.

Vaicātas par lielākajiem izaicinājumiem, meitenes atzīst, ka tādu ir ne mazums. Gan piegādātāju atrašana, gan mārketinga aktivitātes un dažādi ikdienas sīkumi, par kuriem pirms tam nav bijusi pat nojausma. Bet pamazām bizness attīstās un aug. Sākotnēji šķitis, ka “papīru lietas” sagādās grūtības, bet uzņēmuma reģistrācija izrādījusies vieglāka nekā sākumā šķitis.

Nācies apgūt arī fotografēšanas un video filmēšanas prasmes, izmēģinot dažādas versijas un ieteikumus. Arī darbs sociālajos tīklos prasa ne mazums laika un iziešanu ārpus komforta zonas.

“Katra piegādes reize ir kā Ziemassvētku brīnums, jo nekad nevaram zināt, ko īsti saņemsim!” – meitenes bilst, ka preču izsaiņošana ir viens no aizraujošākajiem mirkļiem ikdienā. “Mēs vēlamies klientiem piedāvāt augstas kvalitātes preces par pieņemamām cenām.”

Vismaz sākotnēji nolemts veidot veikalu “outlet” formātā, vairums preču ir tikai vienā eksemplārā. Pamazām preču klāsts tiek palielināts, lai varētu piedāvāt apģērbus plašākam klientu lokam.

Uzņēmums vēl tikai sākuma stadijā, bet prieks skatīties, ka meitenēm “deg acis”, runājot par nākotnes iecerēm.

“Vēlamies radīt vietu, kura būtu kas vairāk par apģērbu veikalu. Vietu, kur sievietēm atpūsties, labi pavadīt laiku un piemeklēt apģērbu, kurš ļautu katrai apzināties savu sievišķību, skaistumu un unikalitāti. Varētu piedāvāt stilista konsultācijas, dažādas meistarklases un noteikti iekārtotu bērnu stūrīti, lai mammas varētu nesteidzīgi pielaikot apģērbu.”

Meitenes atzīst, ka komandā ir milzu spēks un enerģija. Brīžos, kad nolaižas rokas, tad blakus ir drauga plecs, kurš atbalsta un uzmundrina. Kristīne un Ilze lieliski papildina viena otru, abām arī veiksmīgi izdevies sadalīt ikdienas pienākumus, lai darbs uzņēmumā ritētu raiti un bez aizķeršanās. Jaunās uzņēmējas gan atzīst, ka brīžiem darāmā ir tik daudz, ka pat naktī īsti nav miera, jo domas grozās tikai ap darba lietām. Viņas uzsver, ka ir svarīgi katram atrast savu veidu, kā atslēgties no ikdienas skrējiena un ievilkt elpu, lai uz visiem procesiem palūkotos no malas un varētu ar jauniem spēkiem un idejām atkal ķerties pie darba.

“Ģimene un draugi mūs atbalsta. Katram gan ir nedaudz sava nostāja, kā būtu jāveido bizness, bet mēs vienkārši darām. Soli pa solim, jo,  visu uzliekot uz papīra un līdz sīkumam izplānojot, noteikti būtu nobijušās un pat nesāktu.”

Ilze un Kristīne ir lielisks piemērs tam, ka arī lauku reģionos mīt uzņēmīgi un enerģiski ļaudis, kuri gatavi radīt, darīt un īstenot savus sapņus.

Noticēt sev, savam sapnim un mērķtiecīgi iet uz to – novēlējums no “Spāre. Mode Tev” komandas.

Iepazīties ar interneta veikalu iespējams šeit: Spāre mode tev - Mode Tev.

 

Eva Behmane,

LLKC Saldus biroja uzņēmējdarbības konsultante

Pievienot komentāru