Amatas novada svētki Nītaurē

Jau piekto reizi tika svinēti Amatas novada svētki. Ciemiņus no visiem pieciem novada pagastiem  uzņēma svētku rotā tērptais Nītaures pagasts.

Šogad svētku devīze bija – Laika medības Nītaurē. Šeit bija iespēja izbaudīt Nītaures muižas laisko ikdienu, pielaikojot krāšņus tērpus un parūkas, paviesoties īstā senlatviešu apmetnē, kur tika ierādīti dažādi sentēvu arodi un nodarbes.

Notika šaušana ar lokiem, cirvju mešana, maisu kaujas, miltu malšana uz akmeņiem un citas nodarbes. Kultūras namā varēja skatīt divas izstādes – dažādas medību trofejas un novada rokdarbnieču pūra lādes bagātības.

Ļoti lielu atsaucību izpelnījās vietējo nītauriešu demonstrētais auto šovs. Bērni varēja izklaidēties piepūšamajās atrakcijās.

Piedaloties dažādajās aktivitātēs, varēja nopelnīt īpašo svētku naudas zīmi  – Nītaures dālderi. Par to izsolē varēja nosolīt dažādas  aploksnes ar nezināmu saturu. Vairāksolīšana bija skaļa un jautra. Varēja iegādāties arī dažādus suvenīrus ar novada simboliku un pašmāju ražojumus.

Pie daudzām ēkām Nītaurē varēja skatīt senas fotogrāfijas, lai tās varētu salīdzināt ar šodienu.

Dienas gaitā visus priecēja divi koncerti. Novada bērni rādīja koncertuzvedumu  „Brīnums, kas mīt tevī pašā”, un notika lielkoncerts „Sapnis vasaras naktī”.

Katram svētku dalībniekam bija iespēja izpausties, baudīt un atpūsties. Īpašu prieku visos radīja milzīga ugunskura – torņa iedegšana.

Svētku noslēgumā visiem bija iespēja lustīgi izdancoties grupas „Karakums” vadībā.

Laika medības Nītaurē bija izdevušās lieliski!

 

Inese Menģele,

Amatas novada lauku attīstības konsultante

Pievienot komentāru