„Birzgaļos” rāda, cik jauki dzīvot laukos

GalerijaPrint

Ar Kuldīgas novada domes atbalstu saimniecībā „Birzgaļi” notikusi nometne bērniem „Jauki dzīvot laukos”, kuru vadīja saimniece Dace Zommere.

Pavasarī Kuldīgas novada dome izsludināja pieteikšanos projektam par bērnu nometņu sarīkošanu vasarā.  Kuldīgas novada Padures pagasta „Birzgaļu” saimniece Dace Zommere uzrakstīja projektu par tēmu: „Jauki dzīvot laukos”, kurš tika atbalstīts. Pirmo nometni Dace Zommere vadīja 2011. gadā, un pirms tam tika iegūts nometņu vadītājas sertifikāts. Pirmā nometne tika organizēta sadarbībā ar Kuldīgas novada biedrību „Padure”, kurā darbojas kā nometnes vadītāja. Dace secināja, ka nometni ārpus mājas vadīt vairs nevēlas, un izdomāja, kāpēc gan nepieteikties un nepamēģināt noorganizēt nometni savā saimniecībā.

Padures pagasta „Birzgaļos” pamatnodarbošanās ir gaļas liellopi, ir arī aitas, kazas un mājputni.  Daļa produkcijas tiek pārstrādāta saimniecībā, un nometnes dalībnieki varēja to arī nobaudīt. 

Nometne bērniem „Jauki dzīvot laukos” saimniecībā „Birzgaļi” notika no 4. līdz 15. augustam. Nometnes mērķis bija iepazīstināt bērnus ar augiem, kurus izmanto tējām. Tie ir gan savvaļas, gan arī dārzā audzētie augi. Katrs rīts sākās ar divu tēju degustāciju. Vēl viens mērķis bija bērniem radīt interesi par augiem un citiem dabas materiāliem, kurus var izmantot dažādu lietu gatavošanā, piemēram,  kā tiek izveidotas glezniņas no dabas materiāliem, kā tiek vīti klūgu žodziņi. Lauku sētā vienmēr iz dzīvnieki, un īpašas bērnu simpātijas ieguva kaziņa, kura arī no rītiem bija jāpabaro.

Pati saimniece ir gandarīta par šo pasākumu. Dace nobeigumā saka, ka bērni viņai  devuši iedvesmu, lai nometni organizētu atkal nākamgad par tēmu, kas saistīta ar dzīvošanu laukos un to ikdienu.

Linda Dūdiņa,

LLKC Kuldīgas nodaļas lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru