Kurzemes piekrastē radīta interese par kultūras mantojumu

GalerijaPrint

LLKC Jelgavas un Dobeles nodaļu darbinieki septembra sākuma devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Kurzemes piekrasti Ventspils un Kolkas pusē.

 Pieredzes apmaiņas brauciena mērķis bija iepazīties ar uzņēmēju un tūrisma attīstības speciālistu darbību kultūras mantojuma, tradīciju un zinātnes saglabāšanā un izzināšanā.

 Ziemeļkurzemes amatniecības centrs „Amatu māja” Ventspilī

Amatu mājas pārstāve Līga Reitere stāstīja par Kurzemes amatniecības un lietišķās mākslas nozari un lika apzināties to kā vērtību. Viņa pastāstīja par sniegto atbalstu šīs nozares uzņēmējiem. Amatniecības centrā ir radīts saistošs piedāvājums arī tūristiem – vēstures liecības un kultūras dzīve. Interesantā veidā tika pastāstīts par vēsturi, iesaistot brauciena dalībniekus seno skolas gaitu atmosfērā un notikumos. Tika parādīts veids, kā atraktīvi un saistoši vadīt lekciju un pastāstīt par tradīcijām, iesaistot visus apmeklētājus.

 Ventspils Tūrisma informācijas centrs un vēsture

Tūrisma un informācijas centrā mūs sagaidīja TIC konsultante, kura pastāstīja par pasākumu veidošanas pieredzi, lai popularizētu un sadarbībā iesaistītu vietējos amatniekus un uzņēmējus. Izgatavoti dažādi informatīvie materiāli, kas palīdz tūrisma attīstībai gan pilsētā, gan lauku teritorijās. Notiek sadarbība ar citām pašvaldībām un asociācijām, dažādu projektu realizēšana, lai popularizētu vietējos uzņēmējus. Liela nozīme ir pieejamajai informācijai, un tā nepārtraukti ir jāaktualizē. Muzeju pārstāvji pastāstīja, ka regulāri notiek sadarbība ar pašvaldību dažādu pasākumu organizēšanā, palielinot cilvēku ieinteresētību par vēsturi un nozīmīgiem notikumiem.

 Lauku tūrisma ģimenes uzņēmums „Ventaskrasti”

„Ventaskrastos” mūs sagaida īpašniece Lienīte Leitāne, kura pastāsta par ģimenes sadarbību, lai uzsāktu savu uzņēmējdarbību – lauku tūrisms un viesu uzņemšana. Vairāku gadu laikā īstenots sen lolotais sapnis, jo viņiem patīk strādāt ar cilvēkiem un uzņemt viesus, arī no ārzemēm. Atpūtas vieta pašu spēkiem sākta celt 2005. gadā un jau pēc diviem gadiem tika uzņemtu pirmie viesi. Attīstība turpinās vēl arvien, realizējot jaunas idejas. „Ventaskrastos” tiek piedāvāts arī pusdienot, gatavojot ēdienu no vietējiem produktiem. Viesu nama īpašniece atzīst, ka lielākais gandarījums ir pozitīvās atsauksmes no viesiem, kuri atgriežas vēl un vēl. Te iespējama atpūta visai ģimenei kopā, kas bija arī viena no realizētajām idejām, iekārtojot teritoriju un izveidojot rotaļu un sporta laukumus.

 Ventspils starptautiskais radioastronomijas centrs

Radioastronomijas centrā darbojas Ventspils augstskolas Inženierzinātņu institūta pasniedzēji un studenti. Tiek īstenoti Eiropas Savienības projekti par pašreizējo tehnoloģiju atjaunošanu, lai būtu iespēja vēl vairāk tās izmantot zinātnes mērķiem. Dažādu starptautisku projektu īstenošana un sadarbība ar zinātniekiem, lai būtu iespēja aptvert lielāku zinātniskās pētniecības darbu apjomu. Ir radītas lielākas iespējas jauno zinātnieku profesionālajai izaugsmei, kas veido plašāku starptautisko pētniecisko sadarbību, kā arī sadarbību ar privāto sektoru.

 Kolkasrags

Kolkasrags ir daudzpusīga vieta, kur vasaras sezonā tiek radītas darba vietas jauniešiem – prakses iespējas. Iekārtojot apkārtējo teritoriju, sniegts atbalsts vietējiem amatniekiem, notiek suvenīru tirdzniecība u. c. Tiek labiekārtota vide – atpūtas vietas, informācijas stendi, takas, norāžu zīmes u. c. Mērķis ir izveidot Kolkasragu kā nacionālu, starptautisku ekotūrisma centru. Netālu no Kolkas atrodas arī dažādas tūrisma apskates vietas. Piemēram, meža ragu kolekcija „Purvziedos”, kas daudzu gadu laikā savākta apkārt esošajos mežos. „Purvziedu” sēta ir viena no retajām vietām, kur līdz mūsdienām ir uzturēti lībiešu sētām raksturīgie žogi, saglabājot senās tradīcijas, tiek attēlots ieskats vēsturē.

 Uzņēmēju sadarbība ar tūrisma informācijas centriem veicina atpazīstamību un pieprasījumu. Nepieciešams nepārtraukts darbs un vēlme sasniegt mērķus, to apliecināja brauciena laikā satiktie uzņēmēji un speciālisti.

 Zane Rone,

LLKC Jelgavas nodaļas lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru