Notiks „Latgales kauss 2014” rikšošanā

GalerijaPrint

Latvijas Zirgaudzētāju biedrības un Rikšotāju braucēju sporta kluba „Pegazs” rīkotā ceļojošā kausa izcīņa rikšošanā Ciblas novada Pušmucovas pagastā notiks jau ceturto reizi.

Šogad tā notiks 12. jūlijā plkst. 13, un pirmo reizi šī darbaspēju pārbaude risināsies Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros. Pirmo reizi 2008. gadā šo kausu izcīnīja braucējs no Balvu novada – Alberts Brokāns, otro reizi  – Vilhelmīne Vegnere no Ciblas novada, pagājušajā gadā tas nonāca Krāslavas novada pārstāvja Josifa Mančinska rokās. 

Pasākuma mērķis ir veikt rikšotāju zirgu darbaspējas pārbaudes saskaņā ar noteiktajiem uzdevumiem ciltsdarba programmā „Ciltsdarba programma Latvijā audzējamo rikšotāju zirgu šķirnēm 2014.–2018. gadam”, kā arī popularizēt rikšotāju zirgu darba spēju pārbaudes – sacensības.

Līdztekus Latgales kausa izcīņai 12. jūlijā Ciblas novada Pušmucovā notiks cīņa arī par Ciblas novada kausu un Rikšotāju braucēju savienības kausu. Pirmo reizi tiks pievērsta uzmanībā arī Latgalē esošajiem četrus gadus vecajiem zirgiem, kuri piedalīsies „Latgales derbija 2014” izcīņā.

Plānots, ka sacensībās piedalīsies dalībnieki no Ciblas, Ludzas, Krāslavas, Dagdas, Aizkraukles, Gulbenes un Garkalnes novada. Pasākuma norisi  Āfrikas cūku mēra dēļ ieviestie drošības pasākumi neietekmēs - tā rīkošanai saņemta Pārtikas un veterinārā dienesta atļauja.

Inese Ruskule, sacensību galvenā organizatore

Foto: Rita Kočmarjova

 

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru