Preiļu nodaļas speciālistes apmeklē Jersikas un Jaunsilavas pamatskolas

GalerijaPrint

Aprīļa pēdējās dienās, kad ārā svilpoja pavasara siltais vējš, mēs  – LLKC Preiļu nodaļas vadītāja Mārīte Vucenlazdāne, uzņēmējdarbības konsultante  Jolanta Augšpūle un Līvānu  novada lauku attīstības konsultante Ilze Sola  – devāmies apmeklēt lauku skolas, lai popularizētu lauku uzņēmējdarbību.

Vispirms ieradāmies Jersikas pamatskolā, lai informētu 7.–9. klašu  jauniešus par uzņēmējdarbības iespējām laukos, kā arī sniedzām vispārēju, padziļinātu priekšstatu par lauksaimniecību. Šo pasākumu apmeklēja 26 jaunieši. Ne tikai konsultanti informēja jauniešus par aktuālām lauksaimniecības tēmām, bet arī skolēniem pašiem bija aktīvi jāpiedalās, jāizsaka savas domas un priekšstatus par lauksaimniecību, lai saņemtu veicināšanas balvas – grāmatzīmītes, pildspalvas, konfektes u. c. Jauniešiem viens no svarīgākajiem uzdevumiem bija izveidot kolāžu par to, ar ko viņiem saistās lauksaimniecība. Ideju bija daudz, interesantas un ļoti dažādas. Paldies Jersikas skolas pedagogiem, kuri laipni mūs uzņēma un ļāva pusotras stundas garumā runāt ar jauniešiem!

 Tālāk devāmies uz Jaunsilavas pamatskolu, kur mūs sagaidīja krietni lielāks pulciņš jauniešu – 40. Arī šajā skolā prezentējām sagatavoto materiālu, iesaistījām jauniešus diskusijā par lauksaimniecību, tādējādi sniedzot padziļinātākas zināšanas par vienu no Latvijas tautsaimniecības nozarēm, kurai vēl ir lielas perspektīvas attīstīties nākotnē. Jaunieši bija ļoti atsaucīgi  un dalījās savā pieredzē par lauksaimniecību. Bija ļoti interesanti uzklausīt jaunu cilvēku viedokli par lauku attīstību. Arī šīs skolas jauniešiem tikšanās nobeigumā bija svarīgs uzdevums  –  sagatavot kolāžu par lauksaimniecību, bet jau nedaudz sarežģītāk – katrai grupai bija jāizlozē sava tēma. Jauniešiem tiešām ir daudz dažādu un interesantu domu. Paldies arī Jaunsilavas pamatskolas pedagogiem, kuri mums ļāva informēt un radoši pastrādāt ar jauniešiem!

 Tieši jaunieši ir Latvijas nākotnes veidotāji, tāpēc mums ir svarīgi informēt viņus par lauksaimniecības nozīmi.

 Jolanta Augšpūle,

LLKC Preiļu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru