Rudens ražas pateicības svētkos Magdeburgā

GalerijaPrint

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs un Zemkopības ministrija jau vairākus gadus tiek aicināti piedalīties Saksijas–Anhaltes federālās zemes Lauksaimniecības un vides ministrijas rīkotajā lauksaimniecības produktu un preču izstādē „Rudens ražas pateicības svētki”. Šogad pasākums notika jau 21. reizi laikā no 19. līdz 20. septembrim Vācijā, Magdeburgā.

Pasākuma laikā izstādes apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar jaunumiem dārzkopības, mežsaimniecības un lauksaimniecības tehnikas jomā, kā arī iegādāties dažādu mājražotāju sarūpētus pārtikas produktus.

Jau vairākus gadus pēc kārtas šo pasākumu kuplina arī Saksijas–Anhaltes pavalsts sadraudzības valstis – Latvija, Lietuva, Ungārija un Polija, un šogad tām pievienojās arī Rumānija un Slovēnija. Visas šīs valstis apvienojās kopējā stendā ar nosaukumu „Eiropas ciemats”. Divas dienas šajos stendos tika rīkotas prezentācijas, dažādu produktu degustācijas, piedāvāti mūsu amatnieču izstrādājumi, kā arī tika sniegta informācija par tūrisma un ceļošanas iespējām.

Liels prieks, ka šogad Latvijas stendā bija vēl plašāks produkcijas klāsts nekā iepriekšējos gadus. Patīkami, ka aizvien vairāk cilvēku jau atpazīst Latvijas mājražotāju produkciju un ir to arī atzinīgi novērtējuši. Šogad, piemēram, rupjmaizes vietā aizvedām zemnieku saimniecības “Arumi” gatavoto baltmaizi un pilngraudu maizi ar žāvētu gaļu un sīpoliem. Šādu maizi pasākuma apmeklētāji varēja degustēt pirmo reizi un izteica pozitīvu vērtējumu.

No pārtikas ražošanas produkcijas tika piedāvāti tādi produkti kā akciju sabiedrības “Valmieras piens” dažādi sieru veidi, no kuriem lielāko atsaucību guva “Ķimeņu siers”. Z/s “Arumi” piedāvājumā bija ne tikai maize, bet arī dažādi cūkgaļas žāvējumi. Tāpat pasākuma apmeklētāji varēja pagaršot un iegādāties daudzas citas garšīgas lietas, piemēram, dažādus ievārījumus, medu, sukādes, dabīgo sulu konfektes u. c.

Vācu apmeklētājus iepriecināja arī alus un vīna degustācijas. No dzērienu klāsta bija pieejami SIA “Brenguļu alus” un SIA “Valmiermuižas alus” tumšais un gaišais alus, kā arī z/s “Lejasķerzēni” cidoniju vīns un Paradīzes ābolu sidrs.

Tāpat plaši pārstāvēti bija Ziemeļvidzemes amatnieku izstrādājumi, kur savus adījumus, tekstilus, keramiku un rotaslietas piedāvāja biedrība “Beverīnas amatnieki” un amatniecības centrs “Rūzeles”. Prieks un lepnums, ka aizvien vairāk cilvēku novērtē skaistos amatnieku darinājumus un šogad iegādājās jau daudz vairāk nekā iepriekšējos gadus.

Patīkami, ka šogad īpaši pie produkcijas noformēšanas bija piestrādājuši Vidzemes amatnieki. Gandrīz pie visiem amatnieku rokdarbiem bija pieliktas zīmītes (uzraksti) vācu valodā ar preces nosaukumu, satura aprakstu, cenu vai izmēru. Tas  ļoti atviegloja mūsu darbu stendā un darīja raitāku arī pārdošanas procesu, jo pircēji daudz ko varēja uzzināt paši.

„Rudens ražas pateicības svētki” Magdeburgā  ir pasākums, kas arī citus gadus vienos Latvijas un Vācijas uzņēmējus, jo jau tagad sākam domāt, kādus produktus un izstrādājumus vest līdzi nākamajā gadā.

LLKC vēlas pateikt lielu paldies visiem uzņēmējiem un mājražotājiem, kā arī asociācijas “Lauku ceļotājs” darbiniekiem par produkcijas un informācijas materiālu nodrošināšanu. Īpašs paldies LLKC Valmieras biroja vadītājai Daigai Siliņai par palīdzību produkcijas sarūpēšanā, kā arī Valmieras biroja darbiniecēm Inesei Bērziņai un Ingai Ozoliņai, Rūjienas novada tautskolas vadītājai Gitai Zariņai un LLKC darbiniecei Aijai Žideņai par aktīvu darbošanos Latvijas stendā.

Kristīne Žēpere,

LLKC Tālākizglītības nodaļas izglītības projektu vadītāja

Foto: Arvīds Krivēns, Kristīne Žēpere un Edgars Ķeveris 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru