Žurnāla “Latvijas Lopkopis” jūlija numurā

GalerijaPrint

Žurnāla jūlija izdevumā lasiet atskatu uz Starptautiskā piena pētniecības tīkla IFCN Dairy Rīgā notikušo starptautisko konferenci “Enerģijas krīze piena nozarē: izaicinājums vai iespēja?” Ieskatu sagatavojis LLKC ekonomikas konsultants Raivis Andersons. Lai saglabātu piena lopkopības saimniecību, tai jāspēj pielāgoties jaunajām vides prasībām, tirgus apstākļiem un plānot saimnieciskās darbības ieņēmumus ne tikai no piena pārdošanas, bet arī citiem ieņēmumu avotiem. Šis ir viens no galvenajiem konferences secinājumiem.

Jūlijā pievēršamies piensaimnieku kooperācijas tēmai. Lasiet Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) ģenerāldirektora Rolanda Feldmaņa un Ivetas Tomsones pārskatu par notikumiem piensaimnieku kooperatīvos. Turpat arī intervija ar kooperatīva “Piena loģistika” padomes priekšsēdētāju, saimniecības “Vecsiljāņi” saimnieku un zīmola “Ievas siers” īpašnieku Juri Sprukuli. Viņa galvenais uzdevums, esot kooperatīva vadībā, ir veidot labas attiecības un sadarbību ar pārējiem nozares spēlētājiem.

Piensaimniekiem iesakām LLKC Lopkopības nodaļas un žurnāla nozaru redaktores Silvijas Dreijeres rakstu par tranzītperioda lomu un izaicinājumiem slaucamajām govīm, kā arī dažādiem “sīkumiem”, ko nedrīkst aizmirst, strādājot lopkopībā ikdienā.

LLKC konsultants-eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns raksta par ektoparazītiem liellopiem un sniedz ieteikumus kukaiņu radītā apdraudējuma ierobežošanai.

Žurnālā arī jaunumi no LLKC – informācija par saimniecību pārvaldības sistēmu “Mans lauks”, kā arī par iespējām apgūt piena pārraudzību tālmācībā.

Saimnieku pieredzes rubrikā iepazīstinām ar Balvu novada Briežuciema pagasta “Jaunstrautiņu” saimniekiem Lauru un Dzintaru Sprudzāniem, kuri audzē Šarolē šķirnes buļļus vaislai.

Aitkopjiem būs interesanti lasīt par Gulbenes novada Beļavas pagasta Jāņa un Daigas Lībiešu “Kalnasīļiem”, kur Latvijas tumšgalves šķirnes aitu ganāmpulks pakāpeniski tiek pārveidots par Ile de France šķirnes ganāmpulku.

Savukārt Latvijas Aitu audzētāju asociācijas aitu vērtēšanas eksperte Dina Avotiņa raksta par vaislas teķa izvēli – kā izvēlēties īsto un saprast teķa kvalitāti.

Putnkopības rubrikā Latvijas Apvienotās putnkopības asociācijas izpilddirektore Anna Ērliha par putnu veselību un tās saistību ar produktivitāti un olu kvalitāti.

Zirgkopības rubrikā LLKC Apgāda redaktore Dace Millere iepazīstina ar starptautiskās kategorijas tiesnesi un stjuartu Daini Līvmani.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, grāmatvedības jaunumi, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā.

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

 

Iveta Tomsone,

LLKC Apgāda vadītāja   

Foto galerija: 

Pievienot komentāru