Iznākusi jūnija “Lauku Lapa”
Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” jūnija numurs. Tajā par Eiropas Komisijas budžeta priekšlikumiem ES Kopējai lauksaimniecības politikai 2021.-2017. gadam, kam paredzēti 365 miljardi eiro, kā arī aicinājums lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem līdz 10. jūlijam piedalīties Valsts Lauku tīkla Sekretariāta sadarbībā ar Zemkopības ministriju sagatavotajā aptaujā par EK piedāvājumu.
Informējam lauksaimniekus par iespējām izmantot profesionālas bezmaksas konsultācijas un to, ka šogad ar LLKC līdzdalību sākti pieci ilgtermiņa demonstrējumi augkopībā, par kuru norisi arī turpmāk stāstīsim “Lauku Lapā”.
LLKC Grāmatvedības un finanšu nodaļas grāmatvedības konsultante Anda Skadiņa sagatavojusi skaidrojošo materiālu par to, kas notiek situācijā, kad saslimis pašnodarbinātais: vai slimības pabalsts pienākas, vai nē.
Vita un Andris Blāķi LLKC Madonas konsultāciju biroja vadītājai Aijai Vīgnerei stāsta par to, kā sākuši saimniekot laukos, Vestienas apkaimē, un kādas ir turpmākās idejas.
LLKC Augkopības nodaļas vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils skaidro, kā novērst ziemas ķiploku galu dzeltēšanu.
Sākts tūrisma piedāvājuma “Ražots Kurzemē” izveide, kurā tiks piedāvāti arī mājražotāju produkti. Savukārt starptautiskajā izstādē “Agro Balt” Viļņā bija baudāmi šādi produkti no visiem Latvijas novadiem, piesaistot lielu apmeklētāju interesi.
Par desmit govju īpatnībām, kas jāzina saimniekiem, – materiāls no LLKC žurnāla “Latvijas Lopkopis”.
Noderīgi padomi mežsaimniekiem, kā apsekot savu meža īpašumu, – sadaļā “Čiekurs”.
Tradicionāli tiek publicēts kalendārs ar svarīgākajiem datumiem, kurus lauku uzņēmējs nedrīkst aizmirst nākamajā mēnesī.
Dace Millere,
izdevuma “Lauku Lapa” redaktore
Pievienot komentāru